Forma 1

Malajziai Nagydíj – Vettel szidja az új turbómotorokat

2014.03.27.

- Élesen bírálta a Forma-1-ben idén bevezetett turbómotorok hangját Sebastian Vettel, a németek négyszeres világbajnoka. "Sz.r" - összegezte véleményét az 1,6 literes, hathengeres erőforrásokról.

A Red Bull pilótája a hétvégi Malajziai Nagydíj helyszínén kifejtette: "Egy Forma-1-es kocsi legyen hangos, most egy bárban nagyobb a hangzavar, mint a versenypályán. Ha rajtam múlna, ismét V12-es motorokat használnánk, az akkumulátorokat pedig meghagynánk a mobiltelefonoknak."

A 26 éves Vettel elmondta, hogy amikor hatévesen kiment élete első F1-es futamára, akkor a motorok hangja tette rá a legnagyobb hatást. A McLaren pilótája, Jenson Button ugyanakkor rendre intette Vettelt, mondván: "Ha nem tetszik neki valami, versenyezzen máshol." A brit versenyző hozzátette, ha valaki elsőnek halad át a célvonalon, és megnyer egy GP-t, akkor nem érdekli, hogy az autójának milyen a hangja vagy a külseje.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.19
Az ország első női miniszterelnöke az első SUV használó is egyben. ..
2026.07.18
Halálra gázoltak, majd cserbenhagytak egy kerékpárost szombaton Győrben, a vármegyei rendőr-....
2026.07.18
High-tech módszerek és tippek a védelem érdekében. ..
2026.07.18
A Red Bull mindent megpróbált, de az első rajthelyet nem tudták behúzni. ..
2026.07.18
A Mansory első ízben tuningolt egy kínai autót, a Zeekr 9X prémium crossovert. ..
2026.07.18
Az Eni és a BMW Group bejelentette, hogy Olaszországban a vállalati járműflották BMW modelljeit....
2026.07.18
Ötven éve dobogtatja meg az emberek szívét a Golf GTI és ahogy én is ötvenévesen érzem magam a....
2026.07.18
Forgalmi akadály van az M5-ös felé vezető irányban – jelentette a katasztrófavédelem. ..
2026.07.18
A Mazda MX-5 több mint 35 éve ugyanazzal a válasszal szolgál: következetes finomítással, nem....
2026.07.18
A tisztán elektromos meghajtású MINI Aceman E az Alpokban mutatta be azon eredeti MINI tartozékokat....