Stuttgart

A Mercedes ismét többet fektet belső égésű motorok fejlesztésébe

2024.07.01.

A legtöbb autógyártó fő hangsúlya a belsőégésű motoroktól az elektromosság felé tolódik el. Miután a Volkswagen nemrég bejelentette, hogy milliárdokat fordít belsőégésű motorok fejlesztésébe, most a Mercedes részéről is érkeznek ilyen nyilatkozatok – írja a Kronen Zeitung.

A stuttgarti cég befektetései során ismét inkább a benzinmotorokra helyezi a hangsúlyt. A Mercedes „több pénzt fektet belső égésű motorokba, mint azt korábban tervezte” – mondta Ola Källenius vezérigazgató a „WirtschaftsWoche”-nak. Csak 2024-ben a Mercedes „14 milliárd eurót fektet be a kutatásba és fejlesztésbe, valamint a digitalizációra, az elektromobilitásra és a csúcstechnológiás belsőégésű motortechnológiára összpontosító üzemeinkbe” a személygépkocsi-részlegben.

Fotó: Mercedes

A Mercedes most „valóban” felülvizsgálja az elektromosított high-tech belsőégésű motorok hajtásláncát, hogy „a 2030-as évekig is kitartson” – mondta Källenius a WirtschaftsWoche-nak.

A német autógyártó már régóta kijelentette, hogy 2030-tól csak a tisztán elektromos modellek értékesítésére készül. Az elektromos autók iránti kereslet gyengülése miatt azonban a Mercedes egy későbbi időpontban készül búcsút venni a belsőégésű motoroktól.

A Volkswagen a közelmúltban bejelentette, hogy a 2028-ig befektetni tervezett 180 milliárd euró harmadát a belső égésű motorok továbbfejlesztésébe fekteti be.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.13
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet: a kedd hajnali adatok....
2026.01.13
Már vagy egy tucat A- és B-kategóriájú elektromos mini-típus kapható a magyar újautó-piacon.....
2026.01.12
Ezek voltak a legnépszerűbb autók Svájcban 2025-ben – írja a blick.ch.   ..
2026.01.12
Évnyitó interjú Morenth Péterrel, a HTA elnökével   ..
2026.01.12
A Volkswagen gőzerővel készül egy új elektromos modell, az ID. Polo bemutatására, s most először....
2026.01.12
A Mercedes-Benz Group 2025-ben 2,16 millió személyautót és kisteherjárművet értékesített....
2026.01.12
Egy német tanulmány szerint a 30 km/h sebességkorlátozás a nagyvárosokban kevesebb balesethez vezet....
2026.01.12
A január 9-18. között megrendezésre kerülő Brüsszeli Autószalonon tartja európai premierjét a....
2026.01.12
A lelkes és elkötelezett közönség előtt a Citroën Racing ma ünnepelte történetének egyik....
2026.01.12
Az elmúlt 24 órában kétszer annyi káresethez riasztották a tűzoltóegységeket, mint januárban....