Oroszország

A metil-alkoholos ablakmosók engedélyezését sürgeti az orosz autóklub

2023.01.17.

Az orosz Autóklub (NAU) azzal a kéréssel fordult a kormányhoz, hogy engedélyezze a metil-alkohol tartalmú fagyálló ablakmosók forgalmazását az Orosz Föderációban. Azzal évelnek, hogy rendeltetésszerű használat esetén a folyadék nem jelent veszélyt a felhasználókra – írja az Izvesztyija moszkvai napilap. Az ügy hátteréről tudni kell, hogy Oroszországban az alkoholisták tömegesen próbálnak „alternatívákat” találni a méregdrága minőségi szeszekkel szemben.

Az orosz Nemzeti Autós Szövetség (NAU) azzal a kéréssel fordult Orosz Föderáció miniszterelnökéhez, Mihail Misusztyinhoz, hogy engedélyezze a metil-alkohol alapú fagyálló ablakmosók gyártását. A kezdeményezés szerzői felhívták a figyelmet arra, hogy az érvényben levő a tiltó rendelkezést a mindennapokban tömegesen megsértik a kereskedők és az autósok. Ezt visszaigazolják a fogyasztóvédelmi hatóság rendszeres próbavásárlásai.

Azzal is érvelnek a metanolos fagyálló ablakmosó folyadékokat számos hideg éghajlatú országban hivatalosan értékesítik.

Anton Saparin, a NAU elnöke szerint a metil-alkohol alapú fagyálló ablakmosó folyadék forgalmazására vonatkozó tilalom feloldása jelentős segítség lehet az orosz metanolgyártók számára. A döntés egyúttal hozzájárulna a költségvetés bevételi oldalához is, hiszen a gazdaságnak ez a szegmense kikerülne a szürke adózónából.

Annak érdekében, hogy metanolos terméket ne használják az alkohol alternatívájaként, a NAU azt javasolja: keverjenek olyan keserű adalékanyagot a folyadékhoz, amely élvezhetetlenné tenné annak fogyasztását.

Saparin szerint, amennyiben a metanolos készítményt rendeltetésszerűen használják, akkor az nem jelent veszélyt a vásárlókra.  

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.06
A kínai Dongfeng autógyártó bemutatta az eπ 007 szedán legújabb változatát, amely nemcsak hazai,....
2025.12.06
A négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte két....
2025.12.06
A vállalat megkezdi az Audi Q5 és Audi A6 modelljeihez továbbfejlesztett, 299 lóerős V6 TDI-k....
2025.12.06
A Mercedes brit pilótája egy hajszállal bizonyult a leggyorsabbnak szombaton a Forma-1-es....
2025.12.06
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton....
2025.12.06
Több millió autósnak lett volna óriási pluszkiadás az évenkénti műszaki vizsga. ..
2025.12.06
Megkezdte a Kia új elektromos modelljének gyártását a zsolnai gyárban. Stílusosan, egy-egy Kia EV4....
2025.12.06
Egyelőre még tanulmány az immár tisztán elektromos hajtású hipersportkocsi, de két éven belül....
2025.12.06
Levélben fordult az olasz miniszterelnök az Európai Bizottsághoz a hibrid járművek 2035 utáni....
2025.12.06
A McLaren világbajnoki pontlistát vezető brit pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es szezonzáró....