WTCC

Michelisz műszaki hiba miatt nem rajtolt el az első futamon

2016.04.24.

Michelisz Norbert műszaki hiba miatt nem tudott elrajtolni a túraautó-világbajnokság (WTCC) mogyoródi hétvégéjének első vasárnapi futamán.

A sorozat harmadik fordulójának nyitó futama előtt Bernd Storck, a nyári, franciaországi Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya látogatta meg Micheliszt, és egy 5-ös számú, a nevével ellátott nemzeti mezt adott át neki, valamint meghívta a magyar válogatott Elefántcsontpart elleni, május 20-i barátságos mérkőzésére. A futam előtt a rajtrácson emlékeztek meg a szombaton elhunyt Ferjáncz Attila örökös magyar ralibajnokról.

Forrás: Twitter

A versenynek a gyári Hondával versenyző Michelisz az ötödik helyről vágott volna neki, ám autója a felvezető körben megadta magát: előbb óriási füst csapott fel a Hondából, majd félre is kellett állnia a vb-pontversenyben eddig harmadik helyen álló Michelisznek. A Zengő Motorsport versenyzője, a 15. helyről rajtoló Ficza Ferenc remekül kezdte a futamot, a harmadik kör végére már a kilencedik helyet foglalta el, majd újabb három kör elteltével nyolcadik volt. Ficza végül legjobb hondás versenyzőként kilencedikként zárt.

A 14 körös, esős futamot a Citroën marokkói versenyzője, Mehdi Bennani nyerte márkatársa, a brit Tom Chilton és a Ladával versenyző holland Nicky Catsburg előtt. A mogyoródi hétvége második, főversenyét - amelynek Michelisz a hatodik helyről vág neki - 17.15-től rendezik meg a Hungaroringen.

WTCC, Hungaroring, nyitófutam (14 kör, 61,334 km), végeredmény:
 
1. Mehdi Bennani (marokkói, Citroën C-Elysée)
2. Tom Chilton (brit, Citroën C-Elysée)
3. Nicky Catsburg (holland, Lada Vesta)
...9. Ficza Ferenc (Honda Civic)
...Michelisz Norbert (Honda Civic) kiesett

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.24
Murray legújabb műve is középüléses, titánszelepes, de aranyozott hőpajzsot is kapott. ..
2026.08.24
Az Egyesült Államok ötvenszázalékos vámot vezet be minden Kanadából származó járműre és....
2026.08.24
Úgy tűnik, hogy már nem csak gyorstöltés vagy körrekord színtéren harcolna a BYD-val a Geely, de....
2026.08.24
Több mint kétezer, Szlovákiában használt vagy értékesített autót érintenek a legújabb visszahívási....
2026.08.24
És hogy lehet elkerülni a mellékhatásokat?   ..
2026.08.24
Egy 28 éves csökmői nő Budapesten ellopott egy tunéziai fiatalember által bérelt e-bike-ot. Mikor a....
2026.08.24
Bemutatkozott a Bridgestone legújabb semi-slick pályaabroncsa, a Potenza Race R. Versenyzésre....
2026.08.24
Egy defekt, egy sérült kerék vagy egyszerűen a kerekek időszakos áthelyezése miatt bármikor szükség....
2026.08.24
A Mercedes-Benz csökkenteni akarja a munkaerőköltségeket Németországban – és ennek érdekében....
2026.08.24
Egyelőre ismeretlen okból, néhány perce Szolnok mellett lezuhant a magyar honvédség egyik Gripen....