Mini Countryman

Mutatjuk, hol kezd MINI Countryman-t gyártani a BMW

2023.11.11.

A BMW a márka hagyományos modelljei mellett megkezdte a konszernhez tartozó MINI márka Countryman modelljének az összeszerelését is lipcsei üzemében benzines és teljesen elektromos kivitelben egyaránt - jelentette be a gyártás hivatalos megkezdése alkalmából Milan Nedeljkovic termelési igazgató.

Elmondta, hogy ezzel a Countryman lett a hagyományos brit márka, a MINI első olyan modellje, amelyet a BMW egyik üzemében gyártanak. A MINI modell gyártásához a lipcsei üzem 700 millió eurós beruházással bővítésen esett át, az 5800-as létszám így 900 alkalmazottal bővült. Petra Peterhänsel gyárigazgató elmondta, hogy a lipcsei üzem kapacitását ezzel évi 250 ezer járműről 350 ezerre növelték. Az elektromos hajtás komponenseinek a gyártásához a konszern további 800 millió eurós beruházást készít elő.

A MINI Countryman gyártásának megkezdésével ismét megindul az elektromos modellek gyártása is Lipcsében. A lipcsei üzem úttörő szerepet töltött be a BMW konszernnél az elektromos i3 és i8 modellek gyártásával. Az utolsó l3-as modell azonban tavaly futott le a szerelőszalagokról, az i8-as modell gyártását pedig már korábban leállították.

A MINI Countryman modellt benzines mellett teljesen elektromos kivitelben is gyártják majd Lipcsében. Stefanie Wurst márkaigazgató bejelentése szerint a jövő évtől kétharmad-egyharmad arányban készülnek majd benzines és elektromos kivitelben az autók Lipcsében. Az évtized végére pedig az összes Lipcsében készülő MINI modell elektromos lesz a tervek szerint.

A BMW stratégiai célja az, hogy minden hajtástípust - belső égésű, hibrid és elektromos - ugyanazon a gyártósoron tudjon gyártani. A MINI Countryman mellett a BMW 1-es sorozata, valamint a 2-es sorozat Gran Coupé és Active Tourer modelljei készülnek még Lipcsében.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.09
Az újenergiás autók (NEV) kínai piaca erős, a verseny egyre kiélezetebb, de aligha jelent veszélyt....
2025.12.09
Milan Nedeljković lesz a BMW AG igazgatótanácsának új elnöke. A müncheni központú vállalatcsoport....
2025.12.09
Egy különleges, négynapos utazás, ahol a luxus, a kaland és a Lamborghini vendégszeretete....
2025.12.09
A karácsonyi lézerfények veszélyeztethetik a légi közlekedést, a nem biztonságos termékek vásárlása....
2025.12.09
A Lexus újraértelmezi az LS betűszót. Jelentése többé nem „Luxury Sedan”, hanem „Luxury Space”,....
2025.12.09
Újranyitja marosvásárhelyi bázisát és márciustól kilenc új célállomásra indít járatot a Wizz Air -....
2025.12.09
Kigyulladt egy kamion az M5-ös autópálya Szeged felé vezető oldalán Hernádnál, ezért a sztráda....
2025.12.09
A benzines csúcsmotorral is kipróbáltuk a BMW 2-es Gran Coupét. Jó utazóautó igényes ügyfeleknek. ..
2025.12.09
A Forma-1-es világbajnok Lando Norris jövőre a bajnoknak járó 1-es rajtszámmal indul majd. ..
2025.12.09
Újabb Mercedes-Benz Citaro csuklós dízel autóbuszok jelentek meg a fővárosi utakon. Az új járművek....