e-mobilitás

Nagy Márton: az elektromobilitásra való átállás nem lehet sikeres Németország nélkül

2024.11.07.

Az elektromobilitásra való átállás, az európai versenyképesség javítása nem lehet sikeres a német gazdaság növekedése nélkül - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Hungary Battery Week budapesti konferenciájának második napján, csütörtökön.

A miniszter szerint a német pénzügyminiszter szerda este bejelentett távozása beismerése annak, hogy a berlini kormányban a szigorú fiskális szemlélet háttérbe szorította a gazdaságfejlesztési célokat.

Úgy vélte,

a váltással megnőtt az esély arra, hogy több forrás jut elektromobilitási célokra, infrastruktúra fejlesztésre és állami járművásárlási programokra.

Nagy Márton elmondta: a kétoldalú kapcsolatok javulására számít az amerikai elnökválasztás után.

Hozzátette, hogy a háború lezárásának esélye is nőtt, így a családok óvatossága enyhülhet, ami kedvező hír a magyar gazdaság számára, mert nőhet a lakossági fogyasztás és a vállalati beruházások is.

A háromnapos Hungarian Battery Week szakmai konferencia második napján az elektromobibilitás témakörét vitatják meg a résztvevők.

MTI

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.18
A kilencvenes évek közepén a Peugeot 306 kabrió reklámfilmje nagy sikert aratott, pedig nem a....
2026.04.18
Három nap, közel harminc támogató és csaknem 150 résztvevő – ezekkel a számokkal írta be magát a....
2026.04.18
Összeütközött egy személyautó és egy kisbusz szombaton 14 óra körül az M1-es autópálya 53-as....
2026.04.18
A légzsákrendszer hibája miatt az Egyesült Államokban rendelték el a visszahívási akciót egy....
2026.04.18
A Zsigó Antal pilótát is foglalkoztató AZ Cars csapat szerezte meg a hétvégi NLS4 futam pole....
2026.04.18
Merész dizájn és maximális személyre szabhatóság jellemzi a Pekingi Autószalonon bemutatkozó 4....
2026.04.18
George Russell, a Mercedes Forma-1-es istálló brit versenyzője megértené, ha a négyszeres....
2026.04.18
A Datahouse adatai szerint januárban, februárban és márciusban 41 ezer 868 új személygépkocsit és....
2026.04.18
Két különböző, de egyformán aggasztó közlekedési helyzet került egy videóba, amelyet a Bpiautósok....
2026.04.18
Az első negyedévben a Dacia részesedése 18,2 százalék volt a román autópiacon - írja a profit.ro az....