autólopási statisztika

Nincs csoda: a Škodát lopják leginkább Csehországban

2015.02.25.

– Felére csökkent az autólopások száma Csehországban az utóbbi hat évben. Míg 2008-ban 18 011 személygépkocsit loptak el a tízmillió lakosú országban, addig 2014-ben 8720-t – derül ki azokból a statisztikai kimutatásokból, amelyeket szerdán hoztak nyilvánosságra Prágában.

Hasonló mértékben csökkent a feltört és kirabolt gépkocsik száma is: míg 2008-ban 49 430 ilyen esetet jegyeztek fel a rendőrségi statisztikák, 2014-ban már csak 22 976-ot. A statisztikából kiderült, hogy míg 2008-ban napi átlagban 49 személygépkocsi tűnt el Csehországban, tavaly már csak 24. – Ez a kedvező eredmény a hatékonyabb rendőrségi munka, illetve az új személygépkocsik jobb biztonsági rendszereinek az együttes következménye – jegyezte meg a statisztikákkal kapcsolatban Zdenek Laube, az országos rendőrfőkapitány helyettese.


Elmondta: a rendőrségnek az elmúlt években több autólopásra szakosodott csoportot is sikerült leleplezni, gyakoribbak lettek az utcák és a parkolók éjjeli ellenőrzései, egyre nagyobb számú parkolót védenek térfigyelő kamerákkal, és megtiltották az öreg gépkocsik felvásárlását ócskavasként. A tolvajok továbbra is leginkább a hazai gyártmányú Škoda személygépkocsikat lopják, míg a japán és általában az ázsiai kocsik iránt kicsi az "érdeklődés" – közölte a cseh rendőrség.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.17
Egyetlen rossz döntés vagy néhány másodpercnyi figyelmetlenség is elég ahhoz, hogy egy motorozás....
2026.07.17
Ki gondolná, hogy az első üveget több ezer éve állították elő. Már az első, autószélvédők is....
2026.07.17
A Geely a július 21. és 26. között megrendezésre kerülő Anna-fesztivál, és az annak fénypontjaként....
2026.07.17
Jelentős átrendeződés látható a magyar flottakezelési piacon, ami új lehetőségeket nyithat a....
2026.07.17
A Toyota immár ötödik éve vezeti a hazai újautó-piacot: 2026 első félévében rekordértékesítést ért....
2026.07.17
Elegánsabb, komfortosabbra hangolt, erősebb élményt ígér az M5 Touringra építő Bovensiepen 05 GT. ..
2026.07.17
A győri Széchenyi István Egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Karának 111 végzős hallgatója....
2026.07.17
Az Arval legfrissebb európai piaci elemzése szerint jelentősen átrendeződött a vállalati....
2026.07.17
Berkes Zoltán személyében új kereskedelmi és hálózatfejlesztési igazgató vezeti a magyarországi....
2026.07.17
 A Burgenland Energie tovább bővíti az elektromos mobilitás infrastruktúráját. Szerdán....