elektromobilitás
A gép szombaton hajnali 5 órakor szállt fel a tulsai repülőtérről, útja Daytonig 17 órán át tartott. - A Solar Impulse a hét első napjaiban még a városban marad, a továbbindulás időpontját csak 24 órával előtte tudják megmondani - idézte a Dayton Daily News a legénység szóvivőjét.
A Föld körüli út 2015-ben kezdődött Abu-Dzabiban, az Egyesült Arab Emírségek fővárosában, a napelemes repülő leszállt többek között Ománban, Mianmarban, Kínában és Japánban. Legalább még egy amerikai állomása lesz: New Yorkban landol, mielőtt átrepülne az Atlanti-óceán felett, hogy Európába vagy Észak-Afrikába érjen - olvasható a kalandot dokumentáló weboldalon.
A New Yorkba tartó út nagy kihívásnak ígérkezik, három forgalmas légi kikötő járataival találkozik odafent a Solar Impulse - mondta a weboldal egy élő közvetítésében Niklaus Gerber légi irányítási szakértő, aki a gép útvonalának tervezésében segít. A 2,3 tonnás, együléses repülőgépet 17 ezer napelem működteti. A nap közben felvett és eltárolt energiával éjszaka is képes repülni. A projekt 2002-ben indult, hogy a megújuló energiák fontosságára és az innováció erejére felhívja a világ figyelmét.