Volkswagen találkozó

Október 1-én rendezik az idei Volkswagen-találkozót a Hungaroringen

2016.08.13.

Itt az ideje, hogy bevéssük a naptárba: 2016. október 1-én újból Volkswagenek lepik el a Hungaroringet az idei márkatalálkozó keretében. Ötödik alkalommal gyűlnek össze a német márka kedvelői, a számtalan izgalmas hazai autó mellett gyári különlegességek és rengeteg program várja az érdeklődőket.

Fantasztikus gépcsodák, autótörténeti különlegességek, tuning járművek és gyári állapotú old timerek várhatóak az idei Volkswagen-találkozón, amit 2016. október 1-én rendez a a márka hazai nagykereskedője. A rendezvénysorozat öt évvel ezelőtt Golf-találkozóként indult, ám az akkori sikernek köszönhetően a többi Volkswagen típus rajongói is komoly érdeklődést mutattak az esemény iránt. Az érintett klubok és partnerek szervezésében több modell is csatlakozott a rendezvényhez, s igazi Volkswagen ünnepé vált az éves randevú. Összességében tehát az ötödik találkozóra kerül sor idén, a belépőjegy ezúttal 500 forintba kerül. A hagyományokat folytatva az ötödik rendezvényen egy V-ös Golfot nyerhet a legszerencsésebb játékos a 100 forintos tombolán. Ráadásul több száz rajongónak a márkaünnep idén már egy nappal korábban, pénteken (szeptember 30.) elkezdődik, amikor is egy pályanap keretében a Volkswagen-tulajdonosok saját gépkocsijukkal versenyezhetnek majd a Hungaroring új aszfalt csíkján.

A különböző típusok idén is külön szekcióban kapnak helyet, így a Passat, Polo, Scirocco, Corrado, Jetta/Bora/Vento tulajdonosok egy-egy csokorban parkolnak, különböző helyszíneken. A Transporterek és a Bogarak a Hippifaluban gyülekeznek, ahol az este során ismét kint alhatnak a vállalkozó kedvűek. A nagyszínpad előtti Paddock rész viszont továbbra is kizárólag a Golf generációkról szól. Ide 300 járművet választ majd ki a neves szakújságírókból és autós szakemberekből álló zsűri az előzetesen regisztrálók közül.

A Das WeltAuto a Használtautó.hu-val együttműködésben "használtautós börzét" szervez a helyszínen, ahol a márka szerelmesei kedvükre válogathatnak eladó sorban lévő Volkswagenek között. A piactérre regisztráció után lehet beállni, az értékesítésnek mindössze két feltétele van: kizárólag magánszemélyek árulhatnak, saját tulajdonukban lévő autót.

A Volkswagen-találkozón ezúttal is bemutatkoznak új modellek, de a Volkswagen wolfsburgi központjából is érkeznek autócsodák. Különleges élményt ígér a Volkswagen Driving Experience csapatának bemutatója, akik a nap során többször látványos műsorral szórakoztatják a közönséget. Napközben számtalan gyermek és női programmal készülnek a szervezők, a pop zene kedvelői két koncertet bulizhatnak végig. A délutáni tombola sorsolás után pedig a Hippifaluban zárhatjuk a napot, ahol kellemes zene és bográcsozás várja a vendégeket.

A Volkswagen-találkozó Facebook esemény oldala itt található.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.24
Két személygépjármű frontálisan ütközött szerda este a 47-es számú főút 212-es....
2025.12.24
Fabrice Cambolive szeretné, hogy a Savane 4X4 koncepcióból valós modellt csináljanak a Renault 4-es....
2025.12.24
A jövő évi nyári menetrendben heti háromszor közlekedik a török és a magyar főváros között a Wizz....
2025.12.24
Mikor láthatjuk utakon az első újkori Jaguar modellt és miért éppen ebbe az irányba mentek el a....
2025.12.24
Az Európai Unió nagysebességű vasúti hálózat kiépítésével, valamint a légi és a vízi közlekedésben....
2025.12.24
A Kia Seltos a gyártó egyik legnépszerűbb autója és a crossover jövőre Európában is kapható lesz. ..
2025.12.24
Baleset miatt megállították az M5-ös autópálya forgalmát Örkény térségében, a Budapest felé vezető....
2025.12.24
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a karácsonyi ünnepi időszakban és szilveszterkor a megváltozó....
2025.12.24
A határátkelés megkönnyítése érdekében 116 digitálisan vezérelhető kijelzőt telepítenek tizenhárom....
2025.12.24
2026. július 1-jétől vége a kiskapuk korának: a 2,5–3,5 tonnás kisteherautók is ugyanabba az....