Önvezető autók

Önvezető járműtechnológiai együttműködésre készül a német autóipar

2019.01.23.

Összefogásra készülnek a nagy német autóipari vállalatok a vezető nélküli járműtechnológia közös fejlesztése érdekében – idézte az MTI a német Manager Magazin hírportált.

A lap értesülése szerint a nagy német autógyárak és alkatrész-beszállító cégek, a Volkswagen, a BMW, a Daimler, illetve a Bosch és Continental vizsgálják az együttműködés lehetőségeit az önállóan navigáló, önvezető járművek technológiájának kifejlesztésében. A kezdeményezés mögött a Volkswagen AG vezérigazgatója, Herbert Diess és a BMW fejlesztési igazgatója, Klaus Frölich áll. A lap úgy tudja, hogy a tervezett együttműködés elméletileg nyitva áll más vállalatok előtt is.

A BMW és a Daimler között már korábban is folytak egyeztetések együttműködésről a robotautó-technológiai és akkumulátor-technológiai fejlesztés területén. A BMW már létrehozott egy együttműködést az Intel és a Ford céggel, és milliárdokat fordított a robotautó technológia fejlesztésére. A Daimler hasonló együttműködést folytat a Bosch céggel. A Volkswagen is szorosra vonta az együttműködést a Ford autógyárral elektromobilitási fejlesztésekben, kezdetben kis-áruszállító járművek közös gyártására, majd mobilitási szolgáltatásokra is kiterjedően.

A lehetőségek elemzésére létrehozott munkacsoportok javaslatai alapján a nagy autóipari cégek vezetői márciusban terveznek döntést hozni az együttműködésről.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.26
Kimi Antonelli volt a leggyorsabb a pénteki első gyakorláson a hőségtől sújtott Red Bull Ringen. ..
2026.06.26
A mérnökhallgatók közel kétharmada külföldi karrierben is gondolkodik, miközben a hibrid....
2026.06.26
A hétüléses villany SUV közel 650 kilométeres hatótávolságot, akár 935 literes csomagtartót és....
2026.06.26
Három friss és felháborító közlekedési jelenetet válogatott össze a Bpiautosok portál. ..
2026.06.26
A japán prémiumautó-gyártó mindent megtett azért, hogy a kerekesszékes páros bajnok Alfie Hewett....
2026.06.26
Vannak motorok, amelyek pusztán közlekedési eszközök, és vannak olyanok, amelyek minden indulás....
2026.06.26
A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség vádat emelt az ellen a 36 éves mozdonyvezető ellen, aki....
2026.06.26
Az áramfogyasztás csökkentését kéri a koraesti órákban a gazdasági és energetikai miniszter. ..
2026.06.26
Fokozatosan megszűnnek a parkolóautomaták, így a parkolási díjakat kizárólag digitálisan,....
2026.06.26
Ráadásul tovább is megy egyetlen töltéssel a BMW új generációs akksi technológiájának köszönhetően....