Autópályaépítés

Orbánék felülvizsgálják az M5 és M6 koncessziós szerződését

2022.05.08.

Az állam szempontjából rendkívül kedvezőtlen koncessziós szerződéseket kötöttek a 2010 előtti kormányok az M5-ös és az M6-os autópályák esetében a szerződések jogi és pénzügyi szakértői vizsgálata alapján, a Koncessziós Tanács ezért a kormánynak ezek egyes részeinek újratárgyalását javasolja - mondta Biró Marcell, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának elnöke Budapesten.

Bíró Marcell Kiemelte, a hatóságon belül működő Koncessziós Tanács értékelte az 1994 és 2008 között kötött koncessziós szerződéseket. Megállapították: a koncessziós szerződések pénzügyi modelljei egyáltalán nem felelnek meg a nemzetközi gyakorlatnak, az állam számára kedvezőtlen rendelkezések komoly terhet rónak a költségvetésre - írja az MTI.

Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter arra mutatott rá, hogy a társasági adó mértékének kedvező változása miatt a jellemzően külföldi hátterű koncessziós társaságok mintegy 23,5 milliárd forint extra nyereséget realizálnak a koncessziós időszak végéig, míg a magyar állam, mint koncesszióba adó, az adózási környezet kedvező megváltozásából semmilyen formában nem részesedik. A kormány a jelentést most ismerte meg, még nem tárgyalta, ezért azt követően dönt a tanács javaslatairól - jelezte.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.10
Az autósok mezőnyében az ötszörös győztes katari Nasszer al-Attijah volt a leggyorsabb a Dakar-rali....
2026.01.09
Csúfolták ló nélküli szekérnek, aztán meghódította a világot az automobil, melynek szabadalmát 1886....
2026.01.09
A délnyugati országrészeken kiterjedt területen ónos eső hullik, és következő órákban is jelentős....
2026.01.09
És ez még nem minden.   ..
2026.01.09
Megjött a tél, és ez meglepte az országot – végül is, ki számítana hidegre és hóra január elején? A....
2026.01.09
Lenyűgöző járművek, exkluzív események és rendkívüli emlékek jellemezték az elmúlt évet – írja....
2026.01.09
A T-Roc igazi európai sikertörténet: Németországban tervezték és Portugáliában gyártják a....
2026.01.09
Babodi kezdeményezésre az ország több pontján jelentkeztek olyan off roadosok, akik segítenek a....
2026.01.09
Tavaly ünnepelte fennállása huszadik évét a világ legsikeresebb energiahatékony járművét fejlesztő....
2026.01.09
Magyarországon 2016 óta engedélyezett az önvezető autók országutakon történő tesztelése, egyelőre....