WTCR

Óriási pech: Michelisz a harmadik helyről esett ki műszaki hiba miatt

2018.09.29.

Műszaki meghibásodás miatt Michelisz Norbertnek korán fel kellett adnia az első futamot Ningpóban.

Hiába szerepelt jól általában az időmérőkön Michelisz Norbert, az első futamokkal nem sok szerencséje volt ebben a szezonban, hiszen ezeken a korábbi hat alkalomból négyszer nem tudta befejezni a versenyt - a másik két esetben harmadik (Hungaroring), illetve negyedik (Nordschleife) lett.

Magyar idő szerint szombat hajnalban Ningpóban is jó helyezést ért el a Hyundai magyar pilótája az időmérőn, hiszen a harmadik leggyorsabb volt a pályán, méghozzá úgy, hogy a bajnokságban előtte álló Gabriele Tarquini, Yvan Muller páros is mögötte végzett - az olasz ráadásul magával hozott egy öt rajthelyes büntetést is. A kérdés az volt, hogy Michelisz értékes pontokra tudja-e váltani a második soros rajthelyet.

Szemerkélő esőben indult a futam, és a rajtnál Esteban Guerrieri egyből felért Michelisz mellé, és az első kanyarokban meg is szerezte tőle a harmadik helyet. Nem sokáig maradt azonban a negyedik pozícióban a Hyundai ötöse, ugyanis szinte rögtön visszatért a dobogós pozícióba a második helyről visszaeső Frédéric Vervisch megelőzésével.

Sajnos alighogy az Audi elé került, vészjósló fehér füst jelent meg a Hyundai hátuljából, Michelisz autója lelassult, és az első körben jelentkező műszaki hiba miatt kénytelen volt feladni a versenyt. Tehát tovább folytatódott a vesszőfutása az első futamokkal a szezonban.

Mivel Tarquini és Muller is pontszerző helyen ért be, Thed Björk pedig megnyerte a futamot, a magyar pilóta bajnokságbeli hátránya nőtt a nullázással, de még nincs veszve semmi. A bajnokság élmezőnyének állása: 1. Tarquini 216 pont, 2. Muller 207, 3. Björk 192, 4. Michelisz 178, 5. Ehrlacher 178.

Magyar idő szerint vasárnap 3 órakor folytatódik a ningpói program a második időmérővel, és holnap még két futamot rendeznek a kínai helyszínen 8:20-kor és 9:40-kor.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.21
Az Automobil Sport 1931. 6. évfolyam 3. számából idéztünk, amely beszámol az amerikai....
2026.08.21
George Russell, a Mercedes brit versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Holland Nagydíj pénteki....
2026.08.21
A Mercedes-Benz G-osztályt általában a tartóssággal, a prémium életstílussal és a terepjáró....
2026.08.21
Hevesebb zivatarok veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki egyes délnyugat-....
2026.08.21
Vajon sikerült a villanyos korszakba is átültetni az Audi sportmodelljeinek közvetlen vezetési....
2026.08.21
A vadonatúj Mazda CX-6e új fejezetet nyit a Mazda design történetében. A teljesen elektromos SUV....
2026.08.21
A földön, vízen és levegőben végzett ellenőrzések nyomán 105 alkalommal szabtak ki helyszíni, 48....
2026.08.21
Új közvetlen kapcsolat Zugló és Angyalföld között: augusztus végétől meghosszabbított útvonalon....
2026.08.21
8 új modell bevezetése idén - több, mint 320.000 eladott autó Magyarországon 35 év alatt: a világ....
2026.08.21
A Toyota, a Honda, a Mazda, esetleg a Hyundai a legmegbízhatóbb? A kérdés kicsit összetettebb. ..