motorverseny

Óriási ugrások, magyar dobogó a Superenduro GP budapesti futamain

2026.02.01.

A brit Billy Bolt győzelmével zárult a Superenduro GP motoros világbajnoki sorozat budapesti fordulója szombaton az MVM Dome-ban, ahol az Európa-kupa mezőnyében Zsigovits Norbert második helyezettként állhatott dobogóra.

Fotó: superenduro.hu

Az ötszörös vb-győztes Bolt nagyon magabiztosan versenyzett Budapesten, a három futamból egyiken sem adott esélyt az ellenfeleknek, végül mindhármat megnyerve diadalmaskodott.

Az így 63 pontot szerző 28 éves motoros mögött honfitársai végeztek a második és a harmadik helyen: Mitch Brightmore a dobogó második, Jonny Walker pedig a harmadik fokára állhatott fel.

"A mai nap is megmutatta, hogy ebben a sportágban bármi megtörténhet. Nem biztos, hogy ma este én voltam a leggyorsabb, de a végeredmény jó, és ez a fontos" - nyilatkozta a nap végén Bolt.

A juniorok vb-mezőnyében volt magyar induló is, Liszka Roland pedig különösen a második futamon ment jól, ott ugyanis negyedik lett. Ezek mellett egy kilencedik és egy nyolcadik helyezése volt, így összesítésben hetedikként végzett. A viadalt a német Milan Schmüser nyerte.

"Annyi minden történt ezen a napon, hogy hirtelen felidézni sem tudom. Mindent egybevetve ahhoz képest, hogy vadonatúj a motorom és életemben eddig kétszer superenduróztam vele, ráadásul a hosszú távú versenyekre edzettem, egész jól sikerült ez a hétvége" - mondta Liszka.

A szervezők közlése szerint a helyszínen 14 500 néző követte az eseményeket, és örülhetett annak, hogy az Ek-ban magyar versenyző is ott volt a dobogón: Zsigovits Norbert mindkét futamot a második helyen zárta a mindkétszer győztes spanyol Eric Miguel mögött, így megérdemelten végzett összetettben is másodikként.

"Voltak meleg pillanatok, de szerencsére a végeredmény jó, és csak ez számít. A második futamon az utolsó körben zárkóztam fel a második helyre. Elestek előttem, és megmondom őszintén, nem is tudtam, hogy kik a lekörözöttek és kik az ellenfelek, de úgy gondoltam, abból nem lehet baj, ha véletlenül megelőzöm őket. Feltettem mindent egy lapra, és csodás élményben volt részem, a hazai közönség üdvrivalgása közepette érhettem célba" - nyilatkozott Zsigovits.

Az Európa-kupában még két magyar állt rajthoz, Ott Kornél hetedik, Szőke Márk pedig kilencedik lett a 14 fős mezőnyben.

A superenduro a motorversenyzés egyik látványos formája, gyakorlatilag az enduro, a motokrossz és a triál ötvözete. Az edzéseken az idő ellen küzdenek a motorosok, a futamokon viszont már egymással csapnak össze a különböző szekciókra osztott, akadályokkal, ugratókkal, ügyességi elemekkel nehezített pályán.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.27
A Neue Klasse erőteljes lendületet adott a tisztán elektromos meghajtású modellek értékesítésének. ..
2026.08.27
Vendég: Piri András, az Inter Cars Hungaria Kft partnerhálózati vezetője, a Young Car Mechanic....
2026.08.27
A közép-kelet-európai autópiacon az új autók értékesítése csaknem egy százalékkal haladta meg a....
2026.08.27
Egy sirályszárnyas szupersportautó helyett egy hétköznapi, elektromos crossoverrel utánozta le a....
2026.08.27
A hosszú nyári autós utazások nemcsak a sofőrt, de az autót is próbára teszik. Az autópályás tempó....
2026.08.27
Nagyjából 70 autó érintett a VW-logó tolvajok munkája miatt. ..
2026.08.27
Herend közelében végeztek műszaki mentést a tűzoltók. ..
2026.08.27
Kevés olyan modell létezik, amelyről elmondható, hogy hat évtizeden át nemcsak túlélte, hanem....
2026.08.27
A Rába Járműipari Holding Nyrt. 24,8 milliárd forint árbevétellel zárta az idei év első hat....
2026.08.27
A pilóták számára ismerős lesz a helyszín, mivel a mezőny nagy része a szezon előtt itt tesztel, a....