Téli közlekedés

Országszerte lefagyott úttestekre számíthatnak a közlekedők!

2016.12.18.

Eső, ónos eső, fagyott eső, ködszitálás miatt lefagyott útburkolatok, csúszós útszakaszok várhatóak. Kérjük a közlekedők fokozott figyelmét!

Személyi sérüléses balesetek történtek 2016. december 17-én éjszaka az M3-as autópálya Heves megyei és Borsod megyei szakaszán. Reggelre több anyagi káros baleset történt az M5-ös autópálya Pest megyei szakaszán.

Az útburkolat több helyen - a jegesedés miatt - csúszóssá válhat

Az Országos Meteorológiai Szolgálat 2016. december 18-án 5 óra 5 perckor kiadott figyelmeztető előrejelzése szerint vasárnap éjfélig a magasabban fekvő dombvidéki, hegyvidéki területeken, illetve főként délnyugaton zúzmarás köd várható. Napközben ugyanakkor a Dunántúl nyugati és déli részén átmenetileg szakadozhat a ködtakaró. Főként az ország keleti felén helyenként ónos szitálás, hószállingózás már a nap első felében is előfordul.

Vasárnap késő délutántól északon kis mennyiségű, vegyes formájú csapadék várható. A hószállingózás, gyenge havazás mellett, az Észak-Dunántúlon minimális mennyiségben fagyott eső, ónos eső, nyugaton eső is előfordulhat, keletebbre inkább csak hó formájú csapadék lehetséges, de szintén csak kis mennyiségben. 

A rendőrség kéri az utakon közlekedő járművezetőket, hogy vezessenek fokozott óvatossággal és körültekintéssel. Járműveik sebességét az út- és látási viszonyoknak megfelelően válasszák meg!  

Forrás: police.hu

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.06
Egy holland ideiglenes jóváhagyás után Brüsszelben kerülhet napirendre, hogy a Tesla vezetői....
2026.06.06
A világbajnoki pontversenyben vezető Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája volt a leggyorsabb a....
2026.06.06
Budapesti mesék címmel új időszaki kiállítás nyílik a BKV Deák téri Földalatti Vasúti Múzeumában. A....
2026.06.06
A Geely, Zeekr és Lynk & Co márkákat jegyző Geely Auto Kínán kívüli eladásai jelentősen....
2026.06.06
Épp hogy elkezdett megszűnni a karambol miatti dugó a balatoni sztrádán, újabb baleset történt, ami....
2026.06.06
Lesz elektromos, kisméretű szabadidő-autó 10 millió forint körüli összegért a cseh márka....
2026.06.06
A TaxiTrack alkalmazás nem gyűjt és nem továbbít utasokra vonatkozó adatokat, és erre nem is....
2026.06.06
A hazai közönség előtt szereplő Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1....
2026.06.06
Miközben az XPeng nagy erőkkel igyekszik az európai autópiacra, hazájukban már szoros....
2026.06.05
Magyarországon a második világháború előtt az arisztokrácia kulcsszerepet játszott a motorizáció....