Kimi Raikkönen

Räikkönen kicsit megint kiborult

2020.09.12.

A rá jellemző módon reagált a finn versenyző arra, hogy a második szabadedzésen kilökte őt Sergio Pérez, akit ezért meg is büntettek.

„Nem tudom, mi a **** történt. A bokszból jött ez a kocsi!” – így reagált Kimi Räikkönen a Mugellóban zajló Forma-1-es Toszkán Nagydíj pénteki második szabadedzésén, miután egy furcsa ütközés után a kavicságyban landolt.

A tréning végéhez közeledve a boxutcából érkező mexikói Sergio Pérez (Racing Point) a célegyenes végén kilökte a pályáról a kanyarodni készülő Räikkönen Alfa Romeóját. Ezért Pérezt egy rajthelyes büntetéssel sújtották. A versenybírók indoklása szerint csapata figyelmeztette a mexikóit Räikkönen érkezésére, ráadásul látta is a visszapillantó tükörben. Pérez úgy reagált, extrém hosszú a boxkijárat, és már akkora volt a sebessége, hogy nem tudott változtatni.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.24
Kimi Antonellinek oka van az ünneplésre Montrealban! Az olasz megszerezte negyedik egymást követő....
2026.05.24
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Hihetetlen múzeumi történet. ..
2026.05.24
Többször elsiratták, pedig igazi versenyvér folyik ereiben, ahogy a legújabb modellben is. ..
2026.05.24
Több bejelentés is érkezett, hogy az autópályán horrorkaraván közlekedik. Az M35-ös sztrádán a....
2026.05.24
Lábbeli- és ruhamustra rendőri szemmel.    ..
2026.05.24
A dán játékgyártó Speed Champions sorozata a sportautó első generációjával bővül – a különleges....
2026.05.24
Folytatódik sorozatunk, ahol az idén húszéves modelleket gyűjtöm össze, hogy meséljek egy kicsit....
2026.05.24
A Budapesti Közlekedési Központtal együttműködve május 20-án és 21-én a Budapesti Rendőr-....
2026.05.24
A Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíj szombati időmérő edzését, így a....
2026.05.24
A Szolnoki Járási Ügyészség halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat....