Berlin

A tolvajok naponta 65 autót lopnak el Németországban

2021.11.29.

Továbbra is Berlin a legnépszerűbb terület az autótolvajok körében – nagy különbséggel Brandenburg előtt.  Összességében azonban tovább csökken az autólopások száma.  A tolvajok különösen kedvelik a jó minőségű városi terepjárókat – írja az auto-motor-und-sport.de.



 

Berlin számos területen Németország éllovasa. Ez hagyományosan az autólopásokra is vonatkozik. 2020-ban a Spree-parti metropolis megerősíthette Németország autólopás-fővárosa státuszát.  Berlinben 100.000 lakosonként összesen 119,9 járművet loptak el (előző évben 162).  Brandenburg (71,2) és Hamburg (70) jóval lemaradva követi.  A dél-németországi autótulajdonosoknak kell a legkevesebbet aggódniuk.  Baden-Württembergben például 100.000 lakosonként mindössze 10,9 járművet lopnak el, Bajorországban ez 11,5.  A nagyvárosi területek különösen veszélyeztetettek mindenhol Németországban.

A tolvajok is szeretik a német autókat. Illusztráció: Daimler

Összességében 23.646 járműlopást regisztráltak a rendőrök Németországban az első korona-évben, mintegy 16 százalékkal kevesebbet, mint 2019-ben. Átlagosan azonban még így is napi 65 ellopott autót jelent. Ha a számok továbbra is csökkennek, a rendőrség csak az összes incidens 34 százalékát (7986 szabálysértés) tudta felderíteni, így 1,5 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben.

Az abszolút számokat tekintve a német VW, Audi, BMW és Mercedes márkák különösen népszerűek a tolvajok körében.  Közülük pedig a minőségi autók, terepjárók és kisteherautók kerültek a ranglista élére. Részleges vagy teljes körű biztosítással rendelkezőknek jó, mert ez megtéríti a keletkezett kárt.  Ennek fényében a berlini járműtulajdonosoknak jobban kellene biztosítaniuk járműveiket. A Check24 statisztikái szerint a fővárosi autókban az országos átlagnál nyolc százalékkal kisebb eséllyel rendelkeznek teljes körű biztosítással.  A schleswig-holsteini járműtulajdonosok e tekintetben példamutatóak: ebben a biztosítási típusban, amely lopott autó után fizet, hat százalékkal haladja meg az országos átlagot.

A korábbi évekhez hasonlóan az autólopások terén is pozitív az általános németországi fejlődés. Míg 2018-ban 30.232 járművet loptak el a Németországi Szövetségi Köztársaságban, 2019-ben már csak 28.132 járművet.  Az autólopás pedig csak a negyedik leggyakoribb lopási típus, 13,7 százalékos részesedéssel.  Egyébként 15,2 százalékkal közvetlenül előtte áll a kerékpárlopás.  De itt is csökkent az ügyek száma 2018-hoz képest.

Az autólopások kockázatának minimalizálása érdekében célszerű akár zárt garázsban, akár jól megvilágított és forgalmas utcákon parkolni.  Ezenkívül az autót mindig be kell zárni, még akkor is, ha csak rövid ideig hagyjuk őrizetlenül. Tapasztalt tolvajoknak néhány perc is elég lehet – írja a német honlap.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!



 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.17
Igaz, hogy a mai világban az otthoni barkácsolás, vagy az autó körüli csavarozás egyre inkább....
2026.07.17
A Duna extrém alacsony vízállása miatt a Mahart-PassNave Kft. egyes hajójáratai módosított....
2026.07.17
Az andonzsinórt a Toyota gyártósorán használták először a minőség javítása érdekében, de mi a....
2026.07.17
Fokozott figyelemre van szükség az utakon az őzek július második felétől augusztus közepéig tartó....
2026.07.17
Egyetlen rossz döntés vagy néhány másodpercnyi figyelmetlenség is elég ahhoz, hogy egy motorozás....
2026.07.17
Ki gondolná, hogy az első üveget több ezer éve állították elő. Már az első, autószélvédők is....
2026.07.17
A Geely a július 21. és 26. között megrendezésre kerülő Anna-fesztivál, és az annak fénypontjaként....
2026.07.17
Jelentős átrendeződés látható a magyar flottakezelési piacon, ami új lehetőségeket nyithat a....
2026.07.17
A Toyota immár ötödik éve vezeti a hazai újautó-piacot: 2026 első félévében rekordértékesítést ért....
2026.07.17
Elegánsabb, komfortosabbra hangolt, erősebb élményt ígér az M5 Touringra építő Bovensiepen 05 GT. ..