személyi hír

Új elnök a Magyar Gumiabroncs Szövetség (HTA) élén

2018.11.24.

Hunyadi Szabolcs váltotta a hazai gumiabroncs-gyártók szakmai szövetségének (HTA) elnöki székében Bakonyi Tamást, aki továbbra is az elnökség tagja maradt. Az új elnök, elődeihez hasonlóan továbbra is fontosnak tartja a hét hazai gumiabroncs-gyártó céget tömörítő szakmai érdekvédelmi szövetség tudásmegosztó szerepét a gumiabronccsal és a biztonságos közlekedéssel kapcsolatban. Nagy hangsúlyt kíván fektetni továbbá arra is, hogy a felhasználókat és a szakmát közelebb hozza a Szövetséghez és növelje annak ismertségét.

 A szakmai szövetség elnöksége legutóbbi közgyűlésén Hunyadi Szabolcs urat, a Bridgestone Magyarország Kft. értékesítési vezetőjét választotta meg elnökének.

Hunyadi Szabolcs 44 éves, nős, két gyermek édesapja. A Magyar Testnevelési Egyetemen szerzett tanári diplomát 1996-ban, ezt követően a BGF (ma BGE) Külkereskedelmi Főiskolai Karán folytatta tanulmányait és 2011-ben végzett nemzetközi marketing szakos közgazdászként. Idén húsz éve, 1998-ban csatlakozott a Bridgestone szervezetéhez, ahol kezdetektől az értékesítési csapatban töltött be különböző pozíciókat. 2007 óta a magyar értékesítési csapat vezetője, míg 2017 elejétől a csehországi és szlovákiai értékesítés is az irányítása alá tartozik. Hunyadi Szabolcs anyanyelvén kívül angolul és németül beszél.  A HTA elnökségi tagja 2016-tól.

Az új elnök, akárcsak az őt megelőző elnökök, a Szövetség legfontosabb feladatának a biztonságos közlekedés elősegítését tekinti. Ahogy fogalmazott, ez a munka többrétű lesz a jövő évben is: egyrészt fent kívánja tartani a Szövetség tájékoztató szerepét és a megfelelő szakmai szolgáltatási háttér biztosítását; másrészről kívánatos cél a szezonális gumiabroncs (téli-nyári) használat kiterjesztése, illetve az ehhez szükséges hazai jogi szabályozás előkészítése. Emellett a 4 évszakos gumiabroncsok terjedésével az ehhez kapcsolódó jogi szabályozás és tájékoztatás kiterjesztése is kiemelt feladata lesz a Szövetségnek. Ugyanakkor Hunyadi Szabolcs megválasztásakor hangsúlyozta azt is, hogy a jövőre módosításra kerülő Európai Uniós gumiabroncs címkézési rendelet is sok feladatot ad majd a szövetségnek az egységes téli gumiabroncs szimbólum (3 hegycsúcs hópihével) európai bevezetésével együtt, amit a Szövetség teljes eszköztárával kíván támogatni.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.15
Kemény csaták és hőség az örült spanyol versenyhétvégén. ..
2026.06.15
Bizonyított biztonsági koncepciójának köszönhetően az Autópálya Asszisztens egyre több országban....
2026.06.15
Már a fejlődő piacokra is belépnek a kínai márkák, hogy erősítsék globális jelenlétüket és....
2026.06.15
Afrika végtelen sivatagaiban, Ázsia eldugott hegyei között vagy az ausztrál Outback poros ösvényein....
2026.06.15
Rossi Moor amerikai-magyar versenyző erős versenynapot teljesített Estorilban, a FIM MotoJunior....
2026.06.14
Az európai autóipar nem kereslethiánnyal, hanem egyre súlyosbodó versenyképességi problémákkal küzd....
2026.06.14
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Műszaki vizsga foci VB idején. ..
2026.06.14
Michael Jackson nemcsak luxuslimuzinokkal közlekedett, hanem egy külön számára átépített....
2026.06.14
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője nyerte vasárnap a Forma-1-es....
2026.06.14
Nem sokkal a vége előtt még három márka is esélyes volt a végső győzelemre, a Toyota a végén....