autógyártás

Új modelleket gyárt majd a Fiat lengyelországi üzeme

2014.04.21.

- Új modellek gyártását kezdi meg idén a Fiat lengyelországi üzemében - közölte a lengyel gazdasági miniszter. Egyik a Punto kategóriájának megfelelő középméretű személygépkocsi lenne.

Janusz Piechocinski a Fiat illetékeseivel folytatott tárgyalást követően a dél-lengyelországi Tychy városában működő Fiat üzem és az egész lengyel járműipar számára „nagyon jó hírnek” nevezte a döntést. Elmondta, hogy a Fiat vezetősége a döntés részleteit május elején hozza nyilvánosságra.

A lengyel médiában már hónapok óta folyik a találgatás egy új Fiat-modell lehetséges gyártásáról a Tychy üzemben, amely a feltételezések szerint egy, a Fiat Punto kategóriájának megfelelő középméretű személygépkocsi lenne.

A Fiat Auto Poland a legnagyobb lengyel autógyár és a Tychy városában működő üzemet a Fiat legmodernebb külföldi gyárának tartja a szakma. Tavaly a Fiat Auto Poland 291 millió zloty (21 milliárd forint) nyereséget ért el.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.11
A Ferrari bemutatta vadonatúj, teljesen elektromos sportautójának belső formatervezését és....
2026.02.11
Tavaly 147 idős halt meg közlekedési balesetben Ausztriában. Ez 27-tel több, mint 2024-ben, és a....
2026.02.10
A rali Európa-bajnokság (ERC) honlapján kedden nyilvánosságra hozott versenynaptár szerint az idén....
2026.02.10
Át kell tervezni a modelleket, majd az autonóm járművek sofőrjei után a melósok is eltűnnek az....
2026.02.10
„Még tapasztalt kollégáink is meglepődtek azon az extrém gyorshajtáson, amit a hétvégén....
2026.02.10
Az 1969-ben és 1970-ben született alkalmazottak 57 évesen nyugdíjba mehetnek: a VW korai....
2026.02.10
A Kia EV2 kiváló teljesítményt nyújtott éles helyzetben a Norvég Autószövetség (NAF) El Prix téli....
2026.02.10
Formula–1-es ezüstnyíl, Le Mans-győztes Ferrari, soha nem versenyzett F1-es koncepcióautó és a....
2026.02.10
A Peugeot forradalmi hiperautója, a 9X8 hivatalosan is megjelent a Project Motor Racing szimulátor....
2026.02.10
Átvette és forgalomba állította a 28. új CAF-villamost a Budapesti Közlekedési Központ (BKK),....