üzlet

Üzleti fórum Izraelben az Audi és a Mercedes részvételével

2016.02.17.

Német minőség Magyarországon - „German Quality, Made in Hungary” - címmel rendeztek üzleti fórumot Izraelben, amelyen részt vett a győri Audi Hungaria Motor Kft. és a kecskeméti Mercedes magas rangú képviselője is. A rendezvény célja az volt, hogyan tudna még több izraeli cég a magyar ipar vérkeringésébe bekapcsolódni.

Dr. Nagy Andor, Magyarország izraeli nagykövete megkeresésünkre elmondta, öt magas színvonalú prezentáció hangzott el. A győri Audi részéről Lőre Péter kommunikációs igazgató, a kecskeméti Mercedes nevében Ekkehard Philipp pénzügyi és gazdasági igazgató mutatta be a céget. Lukács Pál, a kecskeméti Főiskola járműtechnológiai tanszékének vezetője volt a harmadik magyar prezentáló, ő Kecskemétet, mint befektetésre érdemes környezetet mutatta be, amely a Mercedes magyarországi fővárosa. Izraeli részről a magyar-izraeli tulajdonban levő NNG navigációs cég és a Vácon jelen levő Celitron vállalkozás képviselője prezentált.

Magyar és izraeli résztvevők, középen dr. Nagy Andor nagykövet. Fotók: Magyar Nagykövetség, Izrael

Nagy Andor köszöntőjében kifejtette, Magyarország ma Európa egyik legjobban növekvő gazdasága, s a kormány azt a cél tűzte ki, hogy Európa egyik legversenyképesebb gazdasági környezetét teremtse meg hazánkban. Magyarország célja, hogy Közép-Kelet-Európa termelési központja legyen. A nagykövet a fórumon beszélt arról is, a célok elérése érdekében a kormány átalakította az adórendszert, módosította a Munka Törvénykönyvét és folyamatosan csökkenti az adminisztrációs terheket.

Lőre Péter, az Audi Hungaria kommunikációs vezetője Tel-Avivban elmondta, hogy az Audi Győrben működteti a világ legnagyobb motorgyárát, rendkívül sikeres Magyarországon, s további befektetéseket tervez az ingolstadti anyavállalat.

A nagykövet köszönti az üzleti világ résztvevőit. 

Nagy Andor örömmel halotta az üzleti fórumon Ekkehard Philipp prezentációjában, hogy a Mercedes-Benz, amely jelenleg 4500 embert foglalkoztat Magyarországon, 2025-ig  nagy összeget tervez befektetni hazánkban.    

Az üzleti fórumon – amelyet a Magyar Nagykövetség, az Izraeli-Német Kereskedelmi Kamara és az Izraeli-Magyar Kereskedelmi Kamara közösen szervezett – az NNG navigációs cég egyik tulajdonosa, Magyarország izraeli tiszteletbeli konzulja, David Wiernik elmondta, 186 országban vannak jelen, s termékeik kizárólag Magyarországon készülnek. 900 fejlesztőmérnököt alkalmaznak. A másik izraeli prezentáló dr. Zvi Marom, a BATM Advanced Technologies tulajdonosa volt, Celitron néven működő váci gyárukban veszélyes hulladékot megsemmisítő robotokat gyártanak.

Jobbról Lukács Pál, mellette Nagy Andor. 

A rendezvénnyel kettős célunk volt – nyilatkozta a nagykövet. - Az egyik, hogy bemutassuk, Magyarország képes a helyi bérviszonyok mellett is német minőséget előállítani, és sikeres német cégeket tartósan Magyarországon letelepíteni, a másik pedig az, hogy megmutassuk, vannak rendkívül sikeres izraeli cégek Magyarországon, akik a maguk üzletágában a világ élvonalához tartoznak, és befektetéseikkel nagyon elégedettek. A konferencián mintegy 50 fő vett részt. Köztük az Gyáriparosok Országos Szövetségének alelnöke, az Export Intézet vezetője, valamint számos olyan cég képviselője, akik beszállítóként érdeklődtek, miként tudnának kapcsolódni az Audi illetve a Mercedes gyártásába.

A kecskeméti Mercedes nevében Ekkehard Philipp pénzügyi és gazdasági igazgató mutatta be a céget. 

Kérdésünkre, hogy az izraeli-német kapcsolatokra mennyire nyomja rá bélyegét a múlt, Nagy Andor azt mondta, a két ország kapcsolatai kiválóak. Egy felmérés szerint az izraeliek hetven százaléka pozitívan gondol Németországra, Berlinben 20 ezer izraeli, többségében fiatal él, s a két ország diplomáciai kapcsolatfelvételének ötvenedik évfordulóján a német elnök ellátogatott Izraelbe.

Lőre Péter a Győrben készülő Audi-típusokról beszél Tel-Avivban.

Magyarországon a német minőség hatványozottan van jelen az autóiparban, azt remélem, hogy az üzleti fórum hozzájárul ahhoz, hogy még több izraeli cég kapcsolódjon be a magyar ipar vérkeringésébe – nyilatkozta telefonon Tel-Aviv-ból Nagy Andor nagykövet. Úgy értékelte a rendezvényt, hogy az az elmúlt két év legszínvonalasabb gazdasági jellegű rendezvénye volt. Ezt a résztvevők pozíciója és rendkívül színvonalas előadása, valamint az izraeliek érdeklődése is kifejezte. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.17
Vannak munkaterületek, ahol már évtizedek óta robotok dolgoznak és egyre több gyárban dominálnak az....
2026.04.17
Szűk két héttel azt követően, hogy az első magyarországi Geely márkakereskedés megnyitotta a kapuit....
2026.04.17
Április 27-étől, hétfőtől új parkolási szabályozás lép életbe Oberwart /Felsőőr városközpontjában.....
2026.04.17
Műszaki hiba miatt Kazahsztánban rekedt a szlovák kormánygépe, ami jelentősen megnehezítette a....
2026.04.17
Henry Ford talán leggyakrabban idézett szólása, miszerint „a vásárlók bármilyen színű autót....
2026.04.17
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) világszínvonalú Ultraprecíziós Megmunkáló Központot hozott létre a....
2026.04.17
A Harley-Davidson új szintre emeli márkáját a RIDE globális bevezetésével. Az új márkaplatform több....
2026.04.17
Vajon mi a közös a hippikorszak VW Bogarában, a nyolcvanas évek ikonikus Golfjaiban és a jövő e-....
2026.04.17
Az új energiás meghajtások vezető fejlesztőjeként ismert, és már eddig is köztudottan a világ....
2026.04.17
Faültetés a kápolnai közösségi erdőben, az épülő, elhunyt állatok kápolnájának megtekintése, majd....