járműbeszerzés

Vadonatúj Mercedes gépkocsikat kapnak a kormányhivatalok

2026.04.11.

Huszonöt vadonatúj Sprinter furgont kapnak a közlekedésfelügyelők - jelentette be a területi közigazgatásért felelős államtitkár, György István a Facebookon.

Egyedi kialakításúak a furgonok, egyedi matricázással, figyelmeztető jelzéssel és a járművek kitereléséhez szükséges digitális táblával felszereltek. Hátsó részükben irodát alakítottak ki, itt történik az ellenőrzések nyomán a jegyzőkönyvek készítése, a bírság kiszabása és dokumentálása. A berendezések működését a tetőn elhelyezett napelemek segítik.

A közlekedésfelügyelők a közutakon ellenőrzik a tehergépjárműveket, árufuvarozásban és személyszállításban részt vevő gépjárműveket, az autók műszaki állapotát, azt, hogy környezetvédelmi szempontból megfelelően üzemelnek-e. Ellenőrzik továbbá, hogy a járművek sofőrjei betartják-e a rájuk vonatkozó szabályokat – ismertette György.

Az államtitkár szavai szerint ideje volt már, hogy új gépkocsikat biztosítsanak az érintettek számára, mert nagyon öreg járműállománnyal járták az országot.

Közölte: a gépjárműveket leszállították, felszerelték, és a napokban juttatják el a kormányhivatalokhoz.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.29
Szokatlanul részletgazdag kémfotók készültek a Lexus egy vadonatúj fejlesztéséről. Az RX....
2026.08.29
Két közlekedési helyzetet mutatott be a Bpiautósok az olvasói fedélzeti kameráinak felvételeiből. ..
2026.08.29
Most jöhet igazán jól a sok éves Volvo kötődés és tapasztalat a Geely számára, amelyik prémium....
2026.08.28
Az Egyesült Államok szövetségi közúti hatósága olyan közlekedésbiztonsági rendszerekre keres....
2026.08.28
A súlyos időjárás miatt a Swiss légitársaságnak péntek délután összesen 85 Zürichbe tartó és onnan....
2026.08.28
A válasz sokakat meglephet.   ..
2026.08.28
A MÁV intézkedéseinek köszönhetően a nyári főszezonban 7 százalékkal javult a Balaton északi....
2026.08.28
Tudom, van ennél fejlebb. Egy Audi RS6 Avant. Viszont, ha nem ér bilibe a kezünk, akkor egy Kodiaq....
2026.08.28
A Wizz Air Bulgáriából Pozsonyba tartó járatának utasai kedden este szokatlan helyzetet éltek át: a....
2026.08.28
Kiadta a használatbavételi engedélyt a CATL Debrecen első cellagyártó épületére kedden a Hajdú-....