autonóm jármű

Valentino Rossi lemosta a pályán a robotmotorost

2017.11.19.

A Yamaha által készített gépi vezetőnek több mint fél percet adott egy körön a MotoGP sztár.

Pár éve a Yamaha bejelentette, hogy készít egy olyan autonóm vezetésre képes példányt az R1M szupersport motorjából, amely képes megverni a kilencszeres világbajnok Rossit. Nos, ez nem következett be, de az önálló vezetésre képes robotsofőr elkészült, és teljesen megbízhatóan működik.

Az ember és gép párharcára a 3,2 kilométeres Thunderhill Raceway Park versenypályán került sor, a csatáról videó is készült. A gyors körök után az derült ki, hogy Rossi fél perccel gyorsabb körönként a Motobotnál. Ebben a hatalmas különbségben szerepe lehet, hogy a robot képtelen a kanyarokban mozgatni a testét, míg az olasz pilóta rendszeresen áthelyezte a testsúlyát, hogy növelje a motorkerékpár tapadását.

 

Persze az R1M-re helyezett Motobot tudása még így is elképesztő, a szenzorokkal és giroszkópokkal teletömött gépi sofőr finoman és pontosan kezeli a gázt, a féket, a kormányt és a váltót is. Jelenleg még nem olyan gyors, mint az olasz sztár, de ami késik, nem múlik.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.20
A Budapest - Tatabánya szakaszon zajló bővítéssel párhuzamosan Komárom térségében is folyik már a....
2026.04.20
Az új Laufenn S Fit 2 a ŠKODA legnagyobb darabszámban értékesített modelljének, az új Octaviának....
2026.04.20
A győri Széchenyi István Egyetem Állásbörzéje hallgatóknak, diplomásoknak, pályakezdőknek és....
2026.04.20
Innsbruckban egy körülbelül 100 utassal utazó Austrian Airlines járat kénytelen volt megszakítani a....
2026.04.19
A BKK egy új, adatalapú repülőgép‑forgalomfigyelő rendszert vezet be, amely valós idejű adatok....
2026.04.19
A Mercedes-Benz Hungária 2026. április 16-án Kecskeméten rendezett sajtónapra invitálta a hazai....
2026.04.19
A cél az olyan városi közlekedési rendszer kialakítása, ahol az intelligens technológiák....
2026.04.19
A terv részeként érkezik egy új, e-Power technológiával felszerelt Rogue, amely megtartja a V6-os....
2026.04.19
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Ha menni kell. ..
2026.04.19
„A Corolla Cross olyan, mint egy megfizethető árú turista hotel. Minden alapvető igényt kielégít,....