ŠKODA SUPERB iV

Valódi sofőrt követ a Skoda önvezető rendszere

2020.12.16.

Különös módszerrel fejleszteni otthonában önvezető rendszerét a Skoda. Legalábbis nem gyakori látvány, hogy 10 méteres távolságból másolja egymást két Superb iV.

Ahogy mindenki az autóiparban, úgy a Skoda is igyekszik felvenni a tempót önvezetés tekintetében. Azonban a Skoda számára mindig fontos volt az is, hogy támogassa hazáját, így nem csoda, hogy az önvezetés tekintetében is igyekeztek hazai partnert keresni és úgy tűnik, hogy meg is találták a megfelelőt az Ostravai Technikai Egyetemben. Kezdésként kaptak két plug-in hibrid Skoda Superb iV-t, a projekt neve pedig Follow the Vehicle, és nem véletlenül. Terveik szerint a két módosított Superb úgy követi majd egymást, hogy míg az egyiket sofőr vezeti, addig a másik az önvezető rendszere segítségével követi az elöl haladó természetes személyt.

Terveik szerint a technológia hasznos lehet a flotta vásárlók, autóbérlők és autómegosztó szolgáltatások számára is. A front autó állítja be a sebességet és az egyéb paramétereket, majd küldi el a kritikus adatokat a hátul haladó önvezető autó számára rádión keresztül. A hátul jövő autó 10 méter távolságban követi, és a Volkswagen Golfból már ismerős Car2X funkció segítségével nem csak egymás között, de a forgalom infrastruktúrával is kommunikálhatnak. A két autó közötti adatközlés folyhat 4G, LTE vagy 5G mobilhálózaton keresztül is.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.12
Profitja több mint felét elbukta a BYD az utolsó negyedévben, pedig 700 000 elektrifikált autót....
2026.05.11
Tavaly hat százalékkal több autót loptak el Svájcban. A tolvajok gyakran Franciaországból érkeznek....
2026.05.11
A Geely Auto prémium márkája, a Lynk & Co már patinás múltra tekinthet vissza a túraautó....
2026.05.11
Szokatlan, a valós közúti helyzetekhez közelebb álló törésteszttel hívta fel magára a figyelmet a....
2026.05.11
Az Opel és az ADAC új fejezetet nyit az elektromos rali-versenyzésben az ADAC Opel GSE Rally Cup....
2026.05.11
Az európai autózás ára brutális: évente mintegy 650 milliárd eurót visz el a háztartásoktól —....
2026.05.11
Pénz helyett bilincs jutott - írja Facebook-oldalán a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőrség. ..
2026.05.11
A Toyota bemutatta a bZ4X Touring modellt, amely a márka tisztán elektromos SUV-kínálatának új....
2026.05.11
Török autógyártóval és ausztrál energetikai vállalattal kötött új együttműködési megállapodásokat a....
2026.05.11
A Közlekedési Kultúra Napja alkalmából az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság mintegy 100....