közlekedésbiztonság

Veszélyes alagutak Norvégiában

2021.02.24.

Norvégia számos közúti alagútjában biztonsági kockázatokat tártak fel.

Norvégiában a közúthálózat biztonsági felmérése komoly problémára világított rá. Az európai közúthálózat részét képező 68 alagút nem felel meg a hatályos európai biztonsági követelményeknek.

Ezeknek az alagutaknak a közlekedésbiztonsági megfelelőségét az Európai Szabadkereskedelmi Szövetség felügyeleti szerve (ESA) követeli meg. Az ESA szerint a norvég kormánynak kiemelt prioritással neki kell állnia a szóban forgó alagutak megfelelő biztonsági színvonalra történő fejlesztéséhez.

Összesen 68 alagutat érint a közlekedésbiztonsági korszerűsítés (Forrás: AI generált illusztráció)

Úgy tűnik, a norvég kormány komolyan vette a figyelmeztetést. Haladéktalanul intézkedtek a fejlesztési megindításáról. A munkálatok várhatóan több évig tartanak majd.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

A képek illusztrációk, egyes esetekben mesterséges intelligencia által generáltak.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.08
Egy kamera figyeli a vezető tekintetét és a kezét, majd barátságos hangon szól rá, ha vezetés....
2026.08.08
Néhány másodpercnyi türelmetlenség vagy egy elhibázott döntés is elég ahhoz, hogy egy átlagos....
2026.08.08
Az időjárás gyakran kiszúr az emberrel: néha pokoli hőség van, néha pedig a legrosszabbkor ömlik az....
2026.08.08
Saját autójával ittasan indult a fővárosból Gödöllőre egy férfi az ittas vezetése miatt elrendelt....
2026.08.08
Innovatív energiatárolót tesztelnek Bécsben - írja a volksgruppen.orf.at.   ..
2026.08.07
A modern autók már nemcsak mechanikai szerkezetek, hanem összetett szoftverplatformok is. Ahhoz,....
2026.08.07
A CUPRA új Plus változattal bővíti tisztán elektromos CUPRA Raval modellkínálatát. A 2026-ban....
2026.08.07
Teljesen elvetemült ötlet, de úgy tűnik, hogy egy oalsz karosszériaműhelynek sikerült a következő....
2026.08.07
Körültekintésre hívta fel a külföldi utazási irodával utazókat a Magyar Biztosítók Szövetsége....
2026.08.07
Az orosz agresszió elleni honvédő háborúban Kijev hamarosan humanoid robotokat, légbicikliket és új....