forma1

Vettel félti a Forma 1 vezető szerepét

2020.12.31.

Sebastian Vettel interjút adott a Forma 1 jelenlegi állapotáról és többek között arról is beszélt, hogy mi a problémája a király kategória jelenlegi helyzetével.

Az Automobilwoche beszámolója szerint Vettel a Forma 1 vezető szerepét félti a különböző, autókban használt technológiák területén. Ahogy elmondta, korábban a versenyautóktól szivárogtak le az utcai autókhoz a különböző rendszerek, de mára ez teljesen megváltozott.

“Nekünk nincsen kipörgésgátlónk vagy például ABS-ünk, amik ma már rengeteg utcai autóban is megtalálhatóak.” Vettel hiányolja az olyan technológiákat, amik ma a versenyautókban vannak, de idő kérdése és az utcai autókban is megjelenhetnek.

“Hol marad így a Forma 1 vezető szerep a technológia terén?” – tette fel a kérdést a négyszeres világbajnok német pilóta.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.04
Az íratlan szabályok és szokások betartása nem csak udvariasság kérdése, gyakran biztonságosabbá is....
2026.01.04
Az autósoknál a svéd Mattias Ekström, a motorosoknál pedig a spanyol Edgar Canet nyerte a prológot....
2026.01.04
Út- és látási viszonyok a közutakon az Útinform jelentése alapján. ..
2026.01.04
Az utasok valószínűleg soha nem fogják elfelejteni ezt az utat! Amikor egy Airbus szilveszterkor....
2026.01.03
Két lepattanó után a harmadik próbálkozás már sikeres. ..
2026.01.03
Az Útinform jelenti: ..
2026.01.03
A Jaguár életében lezárult egy 90 éven átívelő korszak: a vállalat legyártotta utolsó benzines....
2026.01.03
Péntek délután két holttestet találtak egy Eperjes (Prešov) közelében található garázsban. A jármű....
2026.01.03
Ismét kiéleződni látszik kereskedelmi vita az Európai Unió és Kína között, s ezúttal amiatt....
2026.01.03
Nemzetközi kutatási pályázataival nyert el összesen mintegy 300 millió forint támogatást a....