magyar rendőrség

Videón, ahogy trükkös helycserével próbálta átverni a rendőrt az autós

2025.04.05.

A kisbéri rendőrök egy szabálysértés miatt ellenőrizték a gépkocsit. A sofőr eltiltás hatálya alatt vezetett úgy, hogy előtte kábítószert fogyasztott. Az utas drogtesztje is pozitív eredményt mutatott – írta a police.hu.

A kisbéri rendőrök március 28-án délután a 81-es főúton ellenőriztek. A járőrök arra lettek figyelmesek, hogy az előzést tiltó tábla ellenére előzött egy személyautó. A szabálysértő, hogy az intézkedést elkerülje, behajtott egy benzinkúthoz. A rendőrök ezt észlelve azonnal a szolgálati gépkocsiba ültek és a szabálysértést elkövető járműhöz siettek. A járőrök észrevették, hogy a sofőr felőli ajtónál kizárták a biztonsági övet. A gyanú beigazolódott, a felvételek egyértelműen alátámasztották a felvetést, hogy a rendőrök megérkezéséig a sofőr és az utas helyet cseréltek. Az igazoltatás során kiderült, hogy az autót valójában a győri H. József vezette, akit a Budapesti IV. és XV. Kerületi Bíróság eltiltott a vezetéstől.

A felvételen az is látszódott, hogy megállás után az utas valamit kidobott az árokba, majd újra összeszedte. Az iharosberényi lakos szájában a rendőrök egy zacskót vettek észre, amiben fehér por volt. Elvették és lefoglalták tőle. Mindkét személyt előállították, a velük szemben alkalmazott drogteszt pozitív eredményt jelzett. H. József ellen kábítószer birtoklása vétség, valamint járművezetés az eltiltás hatálya alatt vétség miatt indult eljárás. A szabálysértés miatt szabálysértési feljelentést tettek a rendőrök. Utasa ellen kábítószer birtoklása miatt indult eljárás.

A Rendőrség felhívja a figyelmet, hogy aki bódult állapotban járművet vezet, az nem csak saját, de mások életét is veszélyezteti. Bódító szer hatása alatt tompulnak a reflexek, megnő a reakcióidő és a kockázatvállalás esélye is.

A videó itt látható.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.06
A világbajnoki pontversenyben vezető Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája volt a leggyorsabb a....
2026.06.06
Budapesti mesék címmel új időszaki kiállítás nyílik a BKV Deák téri Földalatti Vasúti Múzeumában. A....
2026.06.06
A Geely, Zeekr és Lynk & Co márkákat jegyző Geely Auto Kínán kívüli eladásai jelentősen....
2026.06.06
Épp hogy elkezdett megszűnni a karambol miatti dugó a balatoni sztrádán, újabb baleset történt, ami....
2026.06.06
Lesz elektromos, kisméretű szabadidő-autó 10 millió forint körüli összegért a cseh márka....
2026.06.06
A TaxiTrack alkalmazás nem gyűjt és nem továbbít utasokra vonatkozó adatokat, és erre nem is....
2026.06.06
A hazai közönség előtt szereplő Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1....
2026.06.06
Miközben az XPeng nagy erőkkel igyekszik az európai autópiacra, hazájukban már szoros....
2026.06.05
Magyarországon a második világháború előtt az arisztokrácia kulcsszerepet játszott a motorizáció....
2026.06.05
Megkezdődött a balatoni kompkikötők komplex felújítása, a 6 milliárd forint hazai forrásból 2027....