Forma 1

Visszatérne a Gazprom a Forma 1-be

2019.12.26.

Az Automobilwoche számolt be arról, hogy az orosz GazProm újra beszállna a száguldó cirkuszba, elsősorban mint névadó szponzor. Logikusnak tűnne a Daniil Kvyat személyében egy orosz pilótát sorai között tudó Toro Rosso (jövőre már AlphaTauri), de a Renault is az esélyesek között van.

Bár a Red Bull fiókcsapata tűnne alapvetően befutónak, a GazProm nem feltétlenül rajong az ötletért, ugyanis az oroszok vezetősége úgy látja, túlságosan különbözik a két márka identitása.

Így nőnek a Renault esélyei, akik egyébként Sergei Sirotkin személyében szintén soraik között tudhatnak egy orosz versenyzőt. Tesztpilótájuk mellett az is fontos érv, hogy Cyril Abiteboul csapatfőnök minden bizonnyal tudná mire használni a szponzori pénzt, ami segíthetne a hátrányuk leküzdésében.

Sajtóinformációk alapján az orosz vállalat négy éves szerződést kötne valamelyik istállóval és évi 35 millió euróval járulna hozzá a csapat költségeihez. A GazProm utoljára 2002 és 2003 között volt aktív a Forma1-ben, akkor a Toro Rosso elődjét, a Minardi-t szponzorálták.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.15
A fenntartható mobilitás jövőjével kapcsolatos iparági fejlesztések legnagyobb része az elektromos....
2026.07.15
„Két jelentős ipari szereplő kapcsolatának új szintre emelése a közös vállalat. Az új partneri....
2026.07.15
A kerékjáratba helyezett műanyag palackos és a kilincsbe rejtett pénzérmés trükk után most egy....
2026.07.15
Washingtonban hivatalosan is bemutattá az amerikai főváros központjában augusztusra tervezett....
2026.07.15
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14....
2026.07.14
Riasztó számokat hozott a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság közúti ellenőrzéseinek egy....
2026.07.14
Miénk a legnagyobb gyár. ..
2026.07.14
Egy friss európai piaci elemzés szerint jelentősen átrendeződött a vállalati autóflották....
2026.07.14
Egy közvélemény-kutatás azt az eredményt hozta, hogy Oroszországban az emberek jobban törődnek....
2026.07.14
A megengedett tempó majdnem duplájával közlekedő sofőrt mértek be a Nógrád vármegyei egyenruhások. ..