Daimler

175 millió dollárt fektettek a Taxify-ba a Daimler vezetésével

2018.06.04.

Európa vezető utazásmegosztó vállalata, a Taxify 175 millió dollár értékű tőkebevonást hajtott végre, a vállalat a befektetéseket az utazásmegosztó szolgáltatás technológiai fejlesztésére szánja. Céljuk, hogy megvalósítsák a városi közlekedés legjobb alternatíváját, különös tekintettel az európai és afrikai piacokra.

A befektetők közül a legnagyobb a Daimler, a világ vezető autógyártója, amely a portfóliójában tudhat számos közlekedéssel és technológiával foglalkozó európai vállalatot. A Daimler a befektetésnek köszönhetően a Taxify igazgatótanácsában is képviseltetni fogja magát.

- Világszerte csaknem 22 millió ügyfélnek nyújtunk mobilitási szolgáltatást, a közösségi autóktól és a multimodális platformoktól kezdve az utazásmegosztásig. A Taxify kitűnően kiegészíti a meglévő, kiterjedt portfóliónkat a mobilitási szolgáltatások területén. A gyorsan növekvő utazásmegosztó tevékenységeinek és a széles körű földrajzi lefedettségének köszönhetően a Taxify és a Daimler tökéletes párost alkot - mondta el Jörg Lamparter, a Daimler pénzügyi szolgáltatások mobilitási csoportjának vezetője.

A Taxify befektetői köréhez a Didi Chuxing mellett most csatlakozott a Korelya Capital európai kockázatitőke-alap és a TransferWise társalapítója, Taavet Hinrikus is. Ez a tőkeemelés azt jelenti, hogy a Taxify értékét a befektetők 1 milliárd dollárra becsülik.

- Az a küldetésünk, hogy mobilis jövőt építsünk, és fantasztikus, hogy ebben olyan befektetők támogatását élvezhetjük, mint a Daimler és a Didi. A tavalyi évhez képest tízszeresére nőtt a Taxify-jal megtett utak száma, holott Európát és Afrikát világviszonylatban is az utazásmegosztás legösszetettebb piacai között tartják számon. Ma már több mint tízmillió ember használja a Taxify-t világszerte. De ez még csak a kezdet, hiszen egyre kevesebben vásárolnak saját autót és inkább a konkrét igények szerint szerveződő közlekedést választják - mondta el Markus Villig, a Taxify vezérigazgatója és társalapítója.

A Taxify-t 2013-ban indította el Észtországban az akkor 19 éves Markus Villig, aki a szüleitől a főiskolai tanulmányaira kapott pénzből dolgozta ki a szolgáltatás első változatát, és saját maga toborozta az első sofőröket is ötlete megvalósításához. A Taxify napjainkban már a világ egyik leggyorsabban növekvő utazásmegosztó vállalata, több mint 25 országban 500 000 sofőr és 10 milliónál is több utas használja.

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.04.19
A debreceni autógyárát érintő társasági szerződést kötött a BMW Group a Lufthansa légitársasággal,....
2024.04.19
Koldus vagy királyfi, aki belépett? Örök dilemma ez ékszerüzletben, autókereskedésben,....
2024.04.19
Nagy esemény a MINI háza táján: a tisztán elektromos meghajtású MINI Aceman a 2024-es Pekingi....
2024.04.19
Ha ezt használja, megőrzi autója értékét.   ..
2024.04.19
A CX-60 után a vadonatúj Mazda CX-80 a második modell Európában, amelyet a Mazda nagy platformjára....
2024.04.19
Mostanában a szokásosnál is több szó esik a BMW legutóbbi 5-ös sorozatáról.  ..
2024.04.19
Az új BMW X3 a BMW Group dél-franciaországi, Miramasban működő tesztközpontjában a sorozatgyártás....
2024.04.19
A külső design alapján egy erőteljes és stílusos SUV rajzolódik ki, a frissítést követően a modell....
2024.04.19
Az idei első negyedévben megkötött teljes körű casco-szerződések átlagdíja 206 900 forint volt, 5,9....
2024.04.19
A kvalifikációt az első szakaszt követően negyedórára félbe kellett szakítani, mivel lángra kapott....