Audi Sport Quattro

804 lóerős tisztelgés az Audi Sport Quattro előtt

2021.07.04.

Az elektromos hajtásláncok megjelenésével a restomod is új értelmet kaphat. Jó példa erre az E-Legend EL1, ami hiába hasonlít az Audi Sport Quattrora, odabent bitangerős villanyhajtás lakozik.

Nem kérdés, hogy minden idők egyik legikonikusabb autója az Audi Sport Quattro, ami meghatározta a rali legelvetemültebb aranykorszakát, és egy életre megreformálta a sportot összkerékhajtásával. Nem csoda, hogy az autóipar a mai napig visszanyúl hozzá inspirációért. Most nem az Audi állít emléket neki, hanem egy új start-up cég az E-Legend. EL1 névre hallgató modelljük megkérdőjelezhetetlenül a Sport Quattro előtt tiszteleg, ugyanakkor öthengeres motort nem érdemes keresni a motortérben. Elől egy, hátul két villanymotor hajtja, amik közösen akár 804 lóerő leadására képesek.

Persze ekkora erőhöz nagy akkumulátor is dukál, amit egy 90 kWh-s, 800 Voltos egység testesít meg, ugyanolyan, amilyen a Porsche Taycanban is van. Állítólag 2,8 másodperc alatt megfutja majd a 0-100-at, és a 200 km/h is meg lehet 10 másodpercen belül. Odafigyelve akár 400 km elektromos hatótávot is tudhat, ám az talán beszédesebb, hogy SportPlus módban két körre képes a Nordschleifén. A Porsche Taycan fejlett technológiájával a retro lemezek alatt elég jó csomagnak tűnik az EL1, már, ha tényleg megvalósul. Egyelőre 30 példányt terveznek gyártani belőle, 1 millió eurós árcédulával, már jövőre. Következő modelljüket a Lancia Stratos HF Stradale inspirálhatja.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.15
Ez is körrekord, csak más értelemben.   ..
2026.01.15
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 01. 15.....
2026.01.14
Az új hiperautó állítólag az eredeti, 001-es Veyron 16.4 mintáját követi majd. ..
2026.01.14
Az Audi több mint 1,6 millió járművet szállított ki ügyfeleinek világszerte tavaly, ami 2,9....
2026.01.14
Verge Motorcycles finn vállalat bemutatta a világ első szilárdtest-akkumulátoros motorkerékpárját. ..
2026.01.14
Az autósoknál a francia Mathieu Serradori volt a leggyorsabb a Dakar-rali szerdai, 10. szakaszán,....
2026.01.14
Pont egy éve, a brüsszeli szalonon mutatták be a nagyközönségnek a hatos Mazda elektromos utódját,....
2026.01.14
A légitársaság működésének 22 évvel ezelőtti kezdete, 2004 óta 500 millió utast szállított és....
2026.01.14
Karambolozott három kamion az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, Mány közelében, a 33.....
2026.01.14
GTI – ez a három betű közel fél évszázada jellemzi a Volkswagen sportos menettulajdonságok iránti....