Forma-1 Abu-Dzabi Nagydíj

Abu-Dzabi Nagydíj - A világbajnok Verstappen sikerével zárult az idény

2022.11.20.

A második világbajnoki címét már korábban bebiztosító Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíjat, az idei világbajnoki sorozat 22., utolsó futamát.

A 25 éves pilótának ez az idei, rekordot jelentő 15., és pályafutása 35. futamgyőzelme.

Verstappen mögött Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője ért célba a második helyen Abu-Dzabiban, a dobogó alsó fokára pedig a másik Red Bullt vezető, mexikói Sergio Pérez állhatott fel.

A karrierje utolsó Forma-1-es viadalát futó, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel (Aston Martin) 10. lett és ezzel pontot szerzett, a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton (Mercedes) pedig műszaki hiba miatt kiesett, így 2007-es bemutatkozó éve óta először fordult elő vele, hogy egyetlen versenyt sem nyert a szezon során - írja az MTI.

A rajtnál Verstappen megőrizte a vezető pozíciót, mögötte Pérez sorolt be másodiknak, Leclerc pedig harmadiknak. A negyedik helyért Hamilton és Carlos Sainz Jr. (Ferrari) vívott nagy csatát körökön keresztül, aztán George Russell (Mercedes) is csatlakozott hozzájuk és kezdett küzdeni Sainzcal, mivel Hamilton lelassult és a csapatrádión az autójára panaszkodott.

Az élmezőnyből elsőként Pérez állt ki kerékcserére, mégpedig a 16. körben, öt körrel később pedig Verstappen kapott friss abroncsokat, így Leclerc állt az élre. A monacói hamarosan szintén a boxban járt, így az élre újfent Verstappen került, mögötte Pérez, majd Leclerc száguldott. Ekkor a negyedik pozíció Sainzcé volt, őt a két Mercedes követte Russell, Hamilton sorrendben.

A folytatásban Leclerc egyre közelebb került az első két helyet őrző Red Bullokhoz, ezért Pérez a 34. körben kiállt a második kerékcseréjére. Ezt követően a Ferrari a csapatrádión arról kérdezte Leclerc-t, hogy tartani tudja-e a tempóját úgy, hogy többször már nem hajt a boxba, erre a monacói igennel felelt.

Tizenöt körrel a leintés előtt Verstappen még mindig az élen állt, mögötte Leclerc volt a második, Hamilton pedig a harmadik. Pérez eddigre már negyedik volt, őt Sainz és Russell követte az ötödik és a hatodik pozícióban.

A hajrá kezdetén Pérez utolérte és második próbálkozásra megelőzte Hamiltont a harmadik helyért, majd Leclerc nyomába eredt. A mexikóinak aztán a leintésig nem sikerült beérnie monacói riválisát, aki így megkaparintotta a második helyet az összetett pontversenyben.

A pályafutása 200. F1-es futamát teljesítő Valtteri Bottas (Alfa Romeo) 15., míg a jövőre versenyzőülés nélkül maradó ausztrál Daniel Ricciardo (McLaren) kilencedik lett.

Mick Schumacher - akit ugyancsak biztosan nem láthatnak jövőre versenyezni a szurkolók az F1-ben - a 16. helyen fejezte be az idei utolsó futamot, a mezőnyből szintén távozó Nicholas Latifi (Williams) pedig 19. lett.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.15
Mocsáron jár, úszni tud és minden terepet felfal. Mi kell még egy autótól?  ..
2026.03.15
A hajrában átvészelt szívrohamon túl is voltak fontos tanulságai a Kínai Nagydíjnak Andrea Kimi....
2026.03.15
Nem kis fejtörést okoz az orosz autóiparnak a frissíben hatályban lépett nyelvvédelmi törvény. ..
2026.03.15
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Aki ügyetlen, mindenhol ügyetlen. ..
2026.03.15
Egy évtizedes stagnálás után a brit kormány radikális fordulatot hirdet a közlekedésbiztonságban:....
2026.03.15
Újabb útvonallal bővíti debreceni hálózatát a Wizz Air, a nyári időszakban már Bulgária....
2026.03.15
A brit What car? magazin egy sor kategóriában kiválasztja az általa a 2026-os Év Autója díjra....
2026.03.15
Nem véletlenül mondják, hogy arra nézz, amerre menni akarsz, ellenkező esetben baleset történhet.....
2026.03.15
A páratlanul nehéz körülmények miatt alig maradt valaki a Rally1 mezőnyből versenyben. Kacuta....
2026.03.15
Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat,....