közlekedésbiztonság

Alacsony a sisakviselési arány Ausztriában a kerékpárosok között

2025.05.27.

A kerékpárosok körülbelül 40 százaléka, míg az e-rollereseknek csak 12 százaléka visel sisakot. A sisakviselési arány Linzben a legmagasabb, míg Kismartonban az átlag alatt van.

 

Ezek az adatok az ÖAMTC (Osztrák Autóklub) által végzett osztrák felmérésből származnak, amelyet márciusban és áprilisban mind a kilenc tartományi fővárosban végeztek el. Kismartonban a hagyományos kerékpárokon közlekedő kerékpárosoknak csak 25 százaléka visel sisakot; az e-kerékpárok esetében ez az arány jelentősen magasabb, 50 százalék. Ez azt jelenti, hogy minden második e-kerékpáros visel kerékpáros sisakot.



Az ÖAMTC tanulmánya azt is kimutatja, hogy a sisakot sokkal gyakrabban viselik az emberek, amikor szabadidős célból kerékpároznak. Az irodába vagy üzleti megbeszélésekre menet azonban a sisakot nem megfelelőnek vagy akadályozó tényezőnek tartják. Az e-rolleresek körében a legalacsonyabb a sisakviselési arány – mindössze hat százalékuk visel sisakot.



A 2023-as baleseti statisztikák a sisakhasználat korcsoportok közötti különbségeit mutatják. A kerékpáros balesetet szenvedett nagyon fiatalok és nagyon idősek közül csak körülbelül egyharmaduk viselt kerékpáros sisakot. Az 55 és 74 év közöttiek közül legalább minden második viselt sisakot. Az ÖAMTC  ezért mindenkit arra kér, hogy biztonsági okokból viseljen kerékpáros sisakot. Továbbá a Legfelsőbb Bíróság ítélete szerint a kártérítés csökkenthető, ha az elektromos kerékpárosok nem viseltek sisakot a baleset során.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.10
Új rekordot jelentő nyereségről, bevételről és készpénzállományról számolt be Emirates Group annak....
2026.05.10
Áprilisban kissé veszített lendületéből a használt személyautók behozatala, de a 12 821 forgalomba....
2026.05.10
A Huawei filmvetítőkké alakítja fényszóróit.   ..
2026.05.10
A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) bejelentette, 2027-ben ismét változnak a motorszabályok. A....
2026.05.09
Szegeden már nem egyszerűen egy új autógyár épül, hanem az európai autóipar erőviszonyai....
2026.05.09
A jövőben a Cupra csakis szürkés színeket fog használni modelljei fényezéséhez. ..
2026.05.09
Tragikus kimenetelű közlekedési baleset történt csütörtökre virradó éjszaka a D1-es autópályán....
2026.05.09
A Chevrolet néhány évvel ezelőtt végleg búcsút intett a Sonicként ismert kompakt modellnek,....
2026.05.09
Május 18-21. között rendezik meg az Európai Bizottság, a Magyar Közút és nemzetközi szervezetek....
2026.05.09
A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 205,1....