Tesla

Belső szabotázst derítettek fel a Teslánál

2018.06.20.

Jelentős károkat okozó belső szabotázsról tájékoztatta Elon Musk vezérigazgató a Tesla alkalmazottait egy körlevélben, amit az amerikai CNBC tévécsatorna hozott nyilvánosságra. A Tesla hivatalos közleményt nem adott ki az ügyről.

Az idézett körlevél alapján a Tesla egyik alkalmazottja hamis felhasználónév alatt vállalati titkokat szerzett meg és juttatott el egy még nem ismert harmadik félnek. A dolgozó indítéka állítólag előléptetésének az elmaradása volt. - Mint tudjátok, se szeri se száma azoknak, akik a Tesla vesztét kívánják - írta Elon Musk levelében, utalva az olaj- és gázipari vállalatokra, valamint a Tesla részvényének árfolyamvesztésére spekuláló tőkepiaci befektetőkre.

A CNBC tévécsatorna Elon Musk egy másik belső körlevelét is nyilvánosságra hozta, amiben egy "nehezen megmagyarázható" tűzesetről számol be, ami miatt néhány órára le kellett állítani a Model 3 karosszériájának a gyártását. A Tesla vezérigazgatója körlevelében nagyobb éberségre szólítja fel a cég alkalmazottait, mondván "mindent kétkedéssel kell fogadni, ami nem kifejezetten a cég érdekeit szolgálja". A Tesla jelenleg mintegy féléves lemaradásban van a fő bevételtermelő termékének szánt Model 3 gyártásának a felfuttatásában heti 5 ezer példányra.

Forrás: MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.27
A Hormuz-szoroson átmenő szállítások súlyos fennakadása, a 100 dollár körüli olajár, a dráguló....
2026.05.27
Az új kompakt ötajtós az egyedüli Super DM technológiájú plug-in hibrid hajtáslánccal készülő....
2026.05.27
Power Lines címmel első alkalommal mutatják be a nagyközönségnek a Mercedes-Benz művészeti....
2026.05.27
Létezéséről csak kevesen tudtak, hiszen már akkor létezett, amikor a típust még be sem jelentették....
2026.05.27
Az a sofőr, aki a lakott területen megengedett 50 km/h helyett 108-cal hajtott, 201.000 forint....
2026.05.27
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 05. 27.....
2026.05.26
A rendezvényen hagyományosan jelen van a hazánkban elérhető elektromos és hibrid gépjárművek....
2026.05.26
A MÁV vezérigazgatója elrendelte a soron kívüli átvizsgálását annak a mozdonytípusnak, amelyből az....
2026.05.26
Miközben a világ egyre jobban belefullad az elektronikai hulladékba, magyar kutatók olyan....
2026.05.26
Négy kategóriában csaknem 70 versenyző, közte 10 magyar áll rajthoz a hétvégén a ralikrossz Európa-....