SEAT

Bevetik Zengőék a 350 lóerős TCR-eket

2018.04.27.

Még csak néhány hét telt el azóta, hogy a Genfi Autószalon SEAT standján bemutatkozott az új CUPRA márka és versenyautó, de a Zengő Motorsport két CUPRA TCR versenyautót is bevet április 27-29-én a Hungaroringen a FIA Túraautó-világkupa (WTCR) futamain.

A Zengő Motorsport CUPRA TCR versenyautóit két fiatal versenyző, a 23 éves Nagy Norbert, és a 22 éves Szabó Zsolt Dávid fogja vezetni a túraautó-világbajnokság (WTCC) és a TCR International fúziójából született új sorozat, a három kontinenst érintő, tízfutamos WTCR magyarországi futamán. A CUPRA versenyautók annyira újak, hogy mindössze 500 versenykilométer van bennük, hiszen csak a WTCR idei első, marokkói futamán vettek részt. A CUPRA TCR teljesen megújult külsővel és számos műszaki újdonsággal jelent meg, kétliteres TSI motorjának 350 lóerős teljesítményét szekvenciális váltó továbbítja az első kerekekre.

„A Zengő Motorsportnak nagyon fontos a fiatal tehetségek támogatása. Michelisz Norbert is itt kezdte a pályafutását, mégpedig SEAT-tal, és én személy szerint nagyon büszke vagyok arra, hogy a SEAT új márkájával, a CUPRÁval versenyezhetünk” – mondta el Zengő Zoltán.

Nagy Norbert 2008. június 13-án a Hungaroringen indult első túraautós versenyén, ahol megszerezte az abszolút negyedik helyet. Szabó Zsolt Dávid tavaly az ETCC-ben versenyzett, és már második versenyén, a Hungaroringen pole-pozícióból indulva lett második, míg Portugáliában megszerezte élete első futamgyőzelmét is. Michelisz Norbert 2015-ös sikere óta ez volt az első olyan alkalom, amikor a Zengő Motorsport pilótája állhatott a dobogó legfelső fokán.

A SEAT márka és a Zengő Motorsport együttműködése 2003-ban kezdődött az AdRenaline Racing Team megalakulásával. A csapat Zengő Zoltánt indította az első generációs SEAT Leon Supercopa versenyautóval, mielőtt a versenyző-csapatfőnököt megválasztották az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának vezetőjévé. Ezt követően 2009-ben Michelisz Norbert megnyerte a SEAT Leon Eurocup sorozatot, 2010-ben pedig Wéber Gábor megismételte az Európa-bajnoki győzelmet. A WTCR versenyhétvégén hasonlóan jó eredményeket remél a Zengő Motorsport a két fiatal versenyző szereplésétől.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.18
Előny, vagy csak hátrány az új tendencia?   ..
2026.02.18
Hatezer pályázó már pénzénél van, megemelt kerettel április közepéig fut a vállalati e-autó....
2026.02.18
Kínai kutatók áttörést értek el a szilárdtest lítiumakkumulátorok egyik legkritikusabb területén, a....
2026.02.18
A szlovák kormány szerda délelőtti ülésén úgy döntött, a stratégiai tartalékaiból 250 ezer tonna....
2026.02.18
A hidrogéntechnológia egyre fontosabb szerepet tölt be az energiaátmenetben, különösen a megújuló....
2026.02.18
A NiT Hungary a legfrissebb ágazati elemzés, a DigiLog Consulting KFX jelentése alapján felhívja a....
2026.02.18
Az MGS5 EV bekerült Európa egyik legfontosabb autós megmérettetésének döntőjébe, és idén a közönség....
2026.02.18
Alapfelszereltségként hirdetett, havi fizetős szolgáltatások.     ..
2026.02.18
Ma ünnepeljük vállalatunk 33. születésnapját – több mint három évtizednyi innováció, fejlődés és....
2026.02.18
A zalaegerszegi ZalaZone járműipari tesztpálya ma már nemcsak ipari fejlesztések, hanem....