sürített levegő

A BME csapata nyerte a sűrített levegővel meghajtott járművek versenyét

2014.09.07.

A sűrített levegővel hajtott járművek gyorsasági körversenyét és a gyorsulási versenyét is a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Kakukktojás elnevezésű csapata nyerte szombaton Kecskeméten.

 Az Aventics Pneumobil Gálafutamon magyarországi és erdélyi felsőfokú oktatási intézmények fiataljai által készített járművek vettek részt, akik a város főterén felállított pályán mérték össze tudásukat.
    

Az 50 méteres gyorsulási versenyt megnyert BME csapata 4,68 század másodperc alatt teljesítette a távot.

A gyorsulási verseny második és harmadik helyén a Szegedi Tudományegyetem Pepp-air, illetve Diff-air csapata végzett.

A gyorsasági körverseny első fordulójából a 16 csapat közöl 10 jutott tovább, majd a legjobb három jutott be a döntőbe.

Ebben a versenyszámban a BME Műszaki Pneumobil Team csapata végzett a második, a Kecskeméti Főiskola Tandofer elnevezésű csapata pedig a harmadik legjobb idővel teljesítette a távot.

2008-ban a Bosch-csoport kezdeményezte az alternatív meghajtású járművek versenyét, amelyet azóta minden évben megrendeznek.

A Kecskeméti Főiskola 2011-ben a pneumatikus meghajtású, majd 2012-ben az elektromos meghajtású járművek országos versenyét rendezte meg.

A verseny fő szponzora, az egri Aventics Pneumatika Kft., amely 2015. május 8-án és 9-én rendezi a sűrített levegővel maghajtott járművek következő versenyét, míg a gálafutamot jövőre is Kecskeméten rendezik.

A versenykiírás szerint a feladat egy olyan pneumatikus jármű, úgynevezett pneumobil tervezése és elkészítése volt, amely a sűrített levegő energiáját alkalmazva, pneumatikus vezérlő és végrehajtó elemek felhasználásával viszi át a nyomatékot a hajtott kerekekre. A járműnek egy vezetővel kellett teljesítenie a versenytávot.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.13
Reneszánsz mű a Modern Solid elektromos korszakában ..
2025.12.13
A Mercedes-AMG Stefan Weckbachot nevezte ki az igazgatótanács új elnökévé – írja honlapján a....
2025.12.13
Az idén is útnak indult a Mikulástroli, hogy mesebeli hangulatot varázsoljon a főváros útjaira. ..
2025.12.13
Az új Audi Q3 számos területen állít fel új mércét, például az akusztikában: a teljes akusztikai....
2025.12.13
A Peugeot megmutatta, hogyan gondolkozik a közeljövő autójáról. A külső és belső dizájn....
2025.12.13
Azt gondolta a mercis, hogy a nézeteltérést ezzel a brutális módszerrel oldja meg. ..
2025.12.13
Egy magas rangú európai törvényhozó szerint a tilalom „lekerült a napirendről”; az EU várhatóan....
2025.12.13
A jogosítvány nélküli, bódult férfi végül több autót is összetört, és a rendőrségen zárta az estét....
2025.12.13
A rüsselsheimi kompakt világpremierje a januári Brüsszeli Autószalonon lesz. ..
2025.12.13
A 2026-ra vonatkozó szám a Gartner amerikai technológiai piackutató cég honlapjára felkerült....