Bugatti Mistral

A Bugatti 300 km/órás sebességgel teszteli az autóit, mielőtt kiszállítaná őket

2025.07.25.

A Mistralt 400 kilométeren keresztül vezeti a gyártó, mielőtt a tulajdonosa kézhez kaphatná a járművét. 

A Chiron-korszak talán már a végéhez közeledik, de a Bugatti még mindig érdekes részleteket oszt meg a Mistralról - a W-16-osok utolsó képviselőjéről. A 8 literes, négyturbós gép három évvel ezelőtt lett bemutatva a nyilvánosságnak, amikor bejelentették, hogy a 99 darab legyártott Mistral mindegyike 5 millió eurós (kb. 2 milliárd forintos) árcédulát kap, melyek mindegyike gazdára talált már a hivatalos premier előtt. A kiszállítások 2024 februárjában kezdődtek meg, most pedig egyre többet tudunk meg arról, hogy mi történik az autó megépítésétől mindaddig, amíg a jogos tulajdnosához nem kerül. 

Minden Mistral egy legalább 400 kilométeren át tartó szigorú tesztelésen esik át, hogy biztosítva legyenek a specifikációknak való megfelelések. Ha esetlegesen felmerülne egy probléma, akkor az autót visszaviszik a szervizbe, hogy minden létező hibát kijavítsanak rajta, függetlenül attól, hogy "azok mennyire aprók". Ezt követően további 50 kilométeren keresztül tesztelik a Mistralt, ha szükséges - viszont nem ez számít a legérdekesebb résznek. 

Még azt megelőzően, hogy a tulajdonos betenné a lábát a hiperautójába, a Bugatti már 300 km/órás sebességgel is leteszteli a Mistralt. Ez egy tesztelési eljárás része, amely során vészfékezés közben ellenőrzik az ESP és az ABS rendszerek működését. Természetesen ezeket a teszteket nem közúton végzik, hanem a cég a Franciaországban található Colmar repülőterének egy részét használja. 

Viszont a MIstral sokkal többre képes teljes gázzal. 2024-ben, a német Papenburgban található tesztpályán elérte a 453,9 km/órás sebességet is, amivel a világ leggyorsabb nyitott tetejű autója lett. Ez a sebesség túltett még a Bugatti állításán is, hiszen a cég azt közölte, hogy a Chiron roadster végsebessége "mindössze" 420 km/óra, valamint a modell elődjének számító Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse is "csak" 408,8 km/órás sebességre volt képes. Emellett további érdekességnek számít az is, hogy a Mistral csak tető nélkül volt képes a rekordsebességre. 

A Bugatti tesztvezetése egyébként sokkal többről szól, mint gyorshajtásról és fékezésről. A hétfokozatú duplakuplungos automata sebességváltótól a levehető tetőmechanizmusig mindent alaposan átvizsgálnak. A Mistral tesztelésére pedig mindössze 3 ember jogosult, mielőtt átadják az autót a tulajdonosának. 

Ahogy az lenni szokott általában egy korszak lezárultával, egy másik kezdődik. Így van ez a Bugattinál is, akik 2026-ban kezdik meg a Tourbillonok kiszállításait - kizárólag kupé változatban. A Chiron utódja még gyorsabb lehet elődjénél, mivel a cég vezérigazgatója Mate Rimac utalt arra, hogy a megfelelő gumiabroncsokkal az új V-16-os hiperautó átlépheti az 500 km/órás határt is. 

Képek forrása: Bugatti

Forrás: 
Motor 1

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.05
Egyes piacain stagnált, másutt látványosan erősödött a Toyota-csoport prémiummárkája, amely fontos....
2026.02.05
Noha a tömegközlekedés elérhetőségét javító intézkedések gyakoribbak, mint azok, amelyek a....
2026.02.05
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro....
2026.02.05
Versenyautó kiállítás, személyes találkozási lehetőség világhírű magyar autóversenyzőkkel,....
2026.02.05
A müncheni üzemben új gyártósorok álltak rendszerbe. Az új BMW i3 sorozatgyártása 2026 második....
2026.02.05
A dél-koreai Hyundai járműgyártó mintegy 265 ezer autó gyártását tervezi az idén csehországi....
2026.02.05
A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség lopás kísérlete miatt emelt vádat egy 39 éves georgiai....
2026.02.05
Ha csak pár pillanatra, a Toyota Magyarország pr-vezetője, a betegágynak dőlt Varga Zsombor is....
2026.02.04
Az ötlet, hogy a gépjárművet egyfajta mozgó hirdetőtáblává alakítsák, és úgy formálják, hogy egy....
2026.02.04
Folytatódik a nedves, enyhe levegő utánpótlása a Kárpát-medencébe, amellyel szaharai eredetű por is....