veterán autó

„Egy 110 éves kisautó nyomában ”

2017.05.06.

A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum birtokában van az a körülbelül 110 éves Unic típusú autó, amelynek korhű restaurálása jelenleg zajlik. Májusi HajóHíd Estünkön a kivételes jármű kapcsán idézzük fel a hazai autózás hőskorát.

Mikor érkezett az első gépkocsi Magyarországra? Mikor születtek az első szabályok? Mire kellett odafigyelniük a korabeli sofőröknek? Ez alkalommal Négyesi Pállal, a veterán autók elismert szakértőjével, számos sikerkönyv szerzőjével beszélget Legát Tibor.

A május 11-i műsorban fellép Bakos Bettika énekes és Dévényi Zoltán gitáros duója, akik autós témájú dalokat adnak elő. Ahogy mindig, most is lesz vetítés és a sokszor megmosolyogtató korabeli forrásokból is idézünk.

A HajóHíd rendezvénysorozat a Közlekedési Múzeum márciusban indult beszélgetős estje a Kossuth Múzeumhajón. Az ingyenes, de regisztrációhoz kötött alkalmakon, többek között olyan témákat érintenek, mint a budapesti metróépítést a Rákosi-korszakban, a zugligeti villamosközlekedés színes múltja, szocreál vasúti állomások, vagy az Utasellátó története. A havi rendszerességgel jelentkező program házigazdája és a beszélgetések moderátora Legát Tibor újságíró, a népszerű Közlekedik… könyvek szerzője.

A Kossuth gőzös a Duna budapesti szakaszán a legrégebbi ma is látható hajó. 1913-1976 között közlekedett, 1984 óta műemléki védettség alatt áll, termeiben jelenleg vendéglátóhely működik és a Közlekedési Múzeum kiállítása látható.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.29
Golfvadászat 2. rész ..
2025.12.29
2026-ban eljön George Russell ideje? A Mercedes versenyzője Michael Schumacher példájából merít....
2025.12.29
A nagyteljesítményű forgattódugattyús motor, az R05E erőforrás a Changan autógyártó csoporthoz....
2025.12.29
A Magyar Vagon a szlovén vasúttársaságnak gyárthat vasúti szerelvényeket, miután hétfőn aláírták az....
2025.12.29
A Datahouse adatai szerint 2025 első tizenegy hónapjában 138 ezer 748 új személygépkocsit és....
2025.12.29
Mi lenne, ha egy igazi terepjáró nemcsak elvinne a világ végére, hanem közben áramot adna másoknak....
2025.12.29
Az A320neo típuscsalád gyártási ütemének felfuttatása érdekében 2027 közepéig tovább használja A300....
2025.12.29
Las Vegasban, a 2026-os Szórakoztató Elektronikai Kiállításon (CES – Consumer Electronics Show) a....
2025.12.29
Akármennyire bízunk a technikában, a természet csúnyán megtréfálhat minket. Egyszerű végiggondolni....
2025.12.29
A CUPRA 2026-ban új belépőmodellt hoz a villanyautós mezőnybe: jön a CUPRA Raval, egy kompakt,....