önvezető autó

Lincolnnal kezdődött meg Olaszországban az önvezető autók korszaka

2019.05.24.

Parma külvárosának egyik utcáit már egy ideje feltűnés és hírverés nélkül rója egy önvezető autó. Mostantól a kísérletet kiterjesztik az egész országra – írja legnagyobb olasz autós szaklap internetes kiadása, a quattroruote.it.

A speciálisan felszerelt Lincoln hibrid a Parmai Egyetem csúcstechnológiai részlegében, a VisLabban született, amely ma már az amerikai Ambarella céghez tartozik. Az amerikai és olasz szakemberek 2018 óta folytatnak előrehaladott kísérleteket az észak-olaszországi nagyvárosban a helyi önkormányzat engedélyével és támogatásával.

A napokban - több mint egy évvel a „smart road” elnevezésű olasz kormányprogram meghirdetése után – a közlekedési minisztérium engedélyt adott az önvezető autók közutakon, forgalomban történő széles körű tesztjeire egész Olaszország területén.

A kísérleti utak első két helyszíne Parma és Torino lesz. A minisztériumi dekrétum szerint pozitív eredménnyel zárultak a kísérleti járművek eddigi próbaútjai. A autókat alkalmasnak nyilvánították arra, hogy kísérleti jelleggel részt vegyenek a közúti forgalomban. A céget ugyanakkor kötelezték arra, hogy garantálja a maximális biztonságot. A kísérleti időszak alatt a Lincolnokban mindig tartózkodjon olyan tesztelő személyzet, amely adott esetben automatikus üzemmódból azonnal át tudja kapcsolni a járművet kézi irányításra.

Olaszországban eddig kizárólag a VisLab adott be kérelmet önvezető autók forgalmi helyzetben történő próbaútjaira.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.07
Továbbra is az M4 Sport közvetíti a Forma-1-es világbajnokságot Magyarországon. Az erről szóló....
2025.12.07
Az ETSC közlekedésbiztonsági szakértői szerint az egyre növekvő SUV-méretek fatális gázolásokat,....
2025.12.07
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: A Mikulás sem kivétel. ..
2025.12.07
Taxiként és rendőrautóként, valós körülmények között vizsgázik a Toyota Crown Sedan FCEV. ..
2025.12.07
Különleges Mikulás ajándékkal köszöntötte a tekintélyes, és népszerű motoros túra magazin, a R....
2025.12.07
Pályafutása első Forma-1-es világbajnoki címét nyerte vasárnap Lando Norris, a McLaren brit....
2025.12.07
A Wizz Air három debreceni járatát is újraindítja a 2026-os nyári menetrendi időszakban, így Tel....
2025.12.07
Az egyik eset Angyalföldön, a másik Szentgotthárdnál történt – közölte az Országos....
2025.12.07
A teherfuvarozást érintő úthasználati díjakról szóló átfogó intézkedéscsomag célja mindenekelőtt a....
2025.12.07
A japán gyártó sportrészlege, a Toyota Gazoo Racing (TGR) elmélyíti a két éve kezdett....