Geely

Egymillió kilométert ígérnek a Geely új LFP akksijának

2024.07.13.

Short Blade nevet kapott a Geely kisebb, ám sokkal nagyobb energiasűrűségű LFP akkumulátora, aminek elképesztő adatokat ígérnek.

 

Várható volt, hogy hamarosan drasztikus fejlődésen fognak átmenni az akkumulátorok az autóiparban, és úgy tűnik, hogy Kínából érkeznek is az új technológiai megoldások szép számmal. Most éppen a Geely jelentett be egy új lítium-vas-foszfát (LFP) akkumulátort villanyautókhoz, aminek 1 millió kilométeres vagy 50 éves élettartomot ígérnek. Ráadásul gyorsabban tölt, hatékonyabban működik hideg időben, és sokkal jobban állja az ütéseket is. A fejlettebb membárnnak köszönhetően jobb energiasűrűséggel rendelkezik és biztonságosabb is. Több lamellás félvezető elektródjai csökkentik a belső kémiai reakciók sebességét, ami a vállalat szerint az egyik fő tényező az akkumulátor élettartam meghosszabbításában.

A Geely szerint mintegy 3500 feltöltést is kibír az új akkumulátor, minimális élettartam csökkenéssel. Ezzel a cég szerint nem csak 80 000 tonna széndioxidtól mentik meg a Földet évente, de javíthat a villanyautók maradványértékén is. Jelenleg ugyanis semmihez sem hasonlítható tempóban zuhan a használt elektromos autók értéke. Természetesen ezúttal is látványos képekkel és videókkal prezentálták az új LFP akkumulátor strapabírását. Belevágták egy 5 mm-es pengét, belelőttek egy 5,8 mm-es golyót, beledobták sós vízbe, 1000 fokos tűzbe és még egy úthengerrel is átmentek rajta, mindenféle károsodás nélkül. Arról egyelőre nincs infó, hogy mikor kerülhetnek sorozatgyártott modellekbe az új akksi cellák.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.17
Az elmúlt heti országos közúti akció során több mint 153 ezer ellenőrzést hajtott végre a rendőrség....
2026.02.17
Halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt nem jogerősen 3 év fogházban....
2026.02.17
A közúti közlekedést befolyásoló időjárási körülmények, a Magyar Közút, az MKIF és a HungaroMet....
2026.02.17
Ha diszkét sportossággal szeretnénk kitűnni Tokió legfelsőbb köreiben - mindennapi eset, nem igaz....
2026.02.16
Van egy ország, a magyarnak kevesebb, mint harmada egy főre jutó GDP-vel és átlagkeresettel, ahol a....
2026.02.16
A Mol-csoport az Energiaügyi Minisztériumhoz fordult a stratégiai kőolajkészletek felszabadítása....
2026.02.16
Jól indult pár embernek 2026 Magyarországon, számos nagyon drága luxus- és sportautó talált gazdára....
2026.02.16
A világ legnagyobb akkumulátorgyártója, a CATL új szintre lép a nátriumion-technológia....
2026.02.16
A belga-magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező Weerts Logistics Parks (WLP), a nemzetközi....
2026.02.16
Tehetséges fiatalok jövőt formáló ötleteit várja Magyarország két vezető innovatív nagyvállalata:....