ittas vezetés

Elaludt a rendőri intézkedés közben, sok volt a fél liter vodka

2024.02.09.

Annyira részeg volt, hogy az intézkedés végén elaludt az az 53 éves sofőr, akit a dombóvári rendőrök állítottak meg Csikóstőttősön egy közúti ellenőrzésen.

Úgynevezett megállításos sebesség-ellenőrzést végeztek a dombóvári rendőrök 2024. február 7-én Csikóstőttősön. - A traffipaxot kezelő kollégánk jelezte társainak, hogy egy autó nem gyorsan ugyan, de bizonytalanul halad a Szabadság utcán, és a sofőr nem használja a biztonsági övét sem - írta a police.hu.

Az egyenruhások megállították a kocsit, melyet egy 53 éves helyi lakos vezetett. A férfin jól látszott, hogy nincs vezetésre képes állapotban. Megszondáztatták, a műszer nagyon magas értéket mutatott. A férfi maga mondta el a rendőröknek, hogy indulás előtt nem sokkal körülbelül fél liter vodkát ivott meg.

A sofőrtől hiteles mérőeszközzel is mintákat vettek, mely igazolta az ittasságot. Az intézkedés végén már az iratokat töltötték ki, amikor sokat látott rendőrök maguk is megdöbbentek azon, amit észleltek. A férfi ittassága miatt előbb leült a kocsija mellé a földre, majd eldőlt, és elaludt. Az egyenruhások nem tudták felkelteni, így azonnal mentőt hívtak hozzá, végül kórházba is szállították.

A csikóstőttősi férfival szemben ittas járművezetés miatt büntető-, míg a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt közigazgatási hatósági eljárást indítottak. A sofőr feltehetően több hónapig nem ülhet újra a volán mögé.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.10
A michigani székhelyű EV-gyártó jövőre kezdi első modellje, a Truck nevű pickup gyártását. ..
2026.07.10
A sikeres modellfrissítés után a bZ az USA egyik legkelendőbb elektromos járművévé vált, az....
2026.07.10
Az Inventure Automotive járműadat-konverziós technológiáját építi be termékeibe a világ egyik....
2026.07.10
Mi az európai logisztika „közös nyelve”, amelyet az egész kontinensen értenek, ha szállításról vagy....
2026.07.10
A Mercedes költségeket csökkent – ​​alkalmazottai kárára – írja a Kronen Zeitung.   ..
2026.07.09
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő a GOR-CAR-tól. ..
2026.07.09
Lendületbe jött a Peugeot, és ezúttal nem egyszerű modell vagy hajtásláncfrissítés érkezik. A....
2026.07.09
Ráadásul elsőre nem is rossz köridővel. ..
2026.07.09
A Porsche német sportautó-gyártó 122 306 járművet értékesített az ide első hat hónapban, 16....
2026.07.09
Több komoly baleset is volt az utóbbi időben, ami kijelölt gyalogátkelőhelyen történt. Ez megint....