siker

Elérte az ötmilliós darabszámot a Mazda CX-5 globális gyártása és értékesítése

2026.01.30.

A Mazda Motor Corporation bejelentette, hogy a Mazda CX-5 globális összesített gyártási és értékesítési darabszáma 2025 végére elérte az ötmilliót. Ezzel a CX-5 a Mazda harmadik modellje, amely átlépi ezt a mérföldkövet, a Mazda 323 és a Mazda3 után. A Skyactiv technológiát és a Kodo – A mozgás lelke formanyelvet teljes mértékben alkalmazó Mazda modellek közül a CX-5 érte el a legrövidebb idő alatt ezt az eredményt.

A CX-5 eddig több mint 100 országban és régióban került forgalomba világszerte. A modell továbbra is a Mazda meghatározó SUV-modelljeként szolgál, miközben következetesen továbbfejleszti lendületes, sportos megjelenését és a könnyed, magabiztos vezetési élményt, ezért világszerte a vásárlók kedvelt választása.

Fotó: Mazda

A CX-5 első generációjának gyártása 2011-ben indult a Hiroshima Ujina 2. számú gyárában, majd később az Ujina 1. számú üzemben, a Hofu gyárban, valamint kínai gyártóegységekben is folytatódott. Emellett helyi összeszerelés zajlott Malajziában és Vietnámban is. Ennek eredményeként a CX-5 a Mazda jelenlegi modellkínálatának legnagyobb darabszámban értékesített modelljévé vált. Az új generációs CX-5-öt Európában 2025 júliusában mutatták be, ezt követően Észak-Amerikában és Japánban 2026 tavaszán kerül piacra.

Koichiro Yamaguchi, a CX-5 programmenedzsere így nyilatkozott:
„Őszinte köszönetünket fejezzük ki mindazon vásárlóknak és rajongóknak világszerte, akik az évek során támogatták a CX-5 sikerét. Az új generációs CX-5 nyolc év után teljes körű megújuláson esett át, tovább finomítva sportos formavilágát és vezetési karakterét. Tágas utasteret kínál, amelyben minden utas kényelmesen utazhat, miközben az áttervezett human–machine interface[4] még intuitívabb kezelhetőséget biztosít. A mindennapi használhatóságot szem előtt tartva fejlesztett modell új generációs SUV-vé vált, amely kényelmesebbé teszi a vezetést, és gazdagabbá a mindennapokat. A CX-5 fejlesztését a jövőben is elkötelezetten folytatjuk, azzal a céllal, hogy hosszú éveken át megbecsült modell maradjon.”

A Mazda CX-5 története

A CX-5 első generációja

  • 2011. szeptember – világpremier a 2011-es Frankfurti Autószalonon[5]
  • 2012. november – elnyeri a Japan Car of the Year díjat
  • 2013. január – első hely az SUV-értékesítésekben Japánban (2012)[6]
  • 2014. január – első hely az SUV-értékesítésekben Japánban (2013)6
  • 2015. április – az egymilliós globális gyártási volumen elérése

A CX-5 második generációja

  • 2016. november – világpremier a Los Angeles Auto Show-n
  • 2022. február – kilencedik egymást követő évben „IIHS TOP SAFETY PICK+” minősítés az Insurance Institute for Highway Safety értékelésében

A CX-5 harmadik generációja

  • 2025. július – bemutatkozás Európában
  • 2025. október – az új CX-5 első nyilvános kiállítása a Japan Mobility Show 2025-ön (európai specifikációjú modell)

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.08
A Wizzair légitársaság Londonból Tel-Avivba tartó, leszálláshoz készülődő utasszállító járatához....
2026.02.08
Születésének 145. évfordulóján a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara előadóterem-avatással és....
2026.02.08
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Túl szigorú ellenőr. ..
2026.02.08
A vállalatok közötti megállapodás alapján olyan együtműködés jöhet létre, amely megteremti az....
2026.02.08
Rekordszámú, közel 36,4 millió utast szolgáltak ki a belgiumi repülőterek tavaly, a szám 850....
2026.02.08
Bár továbbra sem értem, hogy minek a Renault-nak ennyi hasonló méretű szabadidő-autó, a Captur és....
2026.02.08
Mindössze három év után távozik a Toyota Motor Company éléről Szató Kodzsi, feladatait a vállalat....
2026.02.08
Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új....
2026.02.08
Olyan innovatív újrahasznosítási folyamatokat dolgozott ki a BMW, amelyek révén még több magas....
2026.02.08
Több autó ütközött Óbaroknál Hegyeshalom felé, később pedig ugyanebben az irányban útjavítás miatt....