Lexus

Első lehet a Lexus?

2017.10.24.

Legfőbb piacán, az Egyesült Államokban jó ideje fej-fej mellett versenyez egymással a három legnagyobb prémium autógyártó. A Lexus-nál abban bíznak, hogy hamarosan ismét a konkurensek elé kerülhetnek.

Az Egyesült Államokban, amely Kína rohamos térnyerése dacára még mindig a legnagyobb prémium piac a világon, jó ideje kemény konkurenciaharc folyik a kategória dobogós helyeiért. A Lexus, a BMW és a Mercedes-Benz karnyújtásnyira van egymástól, az éppen aktuális sorrendet leginkább a jól időzített termékbevezetések határozzák meg – írta közleményében a Lexus.

A márka szerint a legutóbbi, harmadik negyedéves adatok alapjána Mercedes némileg veszített lendületéből, amellyel 2016 végén magához ragadta az első helyet. Akkor megelőzte nemcsak az addig vezető, ám a Lexus remek finise nyomán harmadik helyre csúszó BMW-t, de magát a Lexust is. A harmadik negyedévében a Lexus nagyon megközelítette az év eleji erős teljesítményével ezüstéremre pályázó BMW-t.

"Ugyanakkor több jel is mutat arra, hogy a következő időszakban a Lexus lehet az a márka, amelyik a legnagyobb ütemben tudja fokozni jelenlétét." – bizakodnak a cégnél. Mindezt közleményük szerint többek között arra alapozzák: „A több mint nyolcvan éves szakmai múlttal rendelkező U.S. News & World Report értékelése szerint a sportosságtól eltekintve minden objektív és szubjektív téren többet kínál német ellenfeleinél a japán márka. Másrészt pont az amerikai (és amúgy a teljes globális) piacon húzókategóriának számító szabadidőjárművek között két nagyon fontos újdonsággal, az UX városi crossoverrel, valamint az RX hétüléses kivitelével készül hamarosan előrukkolni a Lexus. Ezek még idén bemutatkozhatnak, és amint kezdetét veszi gyártásuk és forgalmazásuk, az hónapok alatt megfordíthatja az erőviszonyokat, és visszaadhatja a Lexus számára a piacvezető pozíciót.”

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.12
Tovább bővíti közös elektromosautó-töltőhálózatát az ALDI Magyarország és az E.ON Drive....
2025.12.12
A Peugeot ezzel az autóval új színt hozott a palettára.   ..
2025.12.12
Továbbra is Mohammed ben-Szulajem a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) elnöke: az emirátusokbeli....
2025.12.12
A logisztika nem csupán szállítás, hanem összetett, valós idejű döntések hálózata – mondja Berta....
2025.12.12
Elárverezik a svéd autóipari és biztonságtechnikai cég, a Holmbergs Safety Systems gyárát - írja az....
2025.12.12
2025 végére is stabilan tartja pozícióját a Suzuki Vitara és az S-Cross a kompakt SUV szegmensben,....
2025.12.12
Bár pályafutása utolsó évét kezdi, 2026-ban félelmetesen erős nyolchengeres motorral szerelik a....
2025.12.12
Kicsi és szép: az elektromos miniautók uniós piaca 7 éven belül 125%-kal fog növekedni. Íme, miért....
2025.12.12
A hét eleje óta hivatalosan is a Volkswagen Polo Magyarország legkedvezőbb listaárú új....
2025.12.12
Íme, néhány kreatív, játékos vagy szokatlan módszer a közúti közlekedés biztonságának növelésére.....