gazdaság

Erősödő exportadatok Kínában, 5,1 %-os a bővülés

2013.08.08.

A vártnál erősebb júliusi külkereskedelmi adatokat ismertetett a kínai fővámhivatal csütörtökön. Az export éves összehasonlításban 5,1 százalékkal bővült, míg az import 10,9 százalékkal emelkedett.

Az export júniusban 17 hónap után első alkalommal csökkent (3,1 százalékkal), emiatt az elemzőket némileg meglepték a friss számok. Az importban ugyancsak nem várt nagyságrendű volt az emelkedés, ami miatt a kereskedelmi többlet az előre jelzettnél alacsonyabb lett, 17,8 milliárd dollár. A kereskedelmi forgalom júliusban 7,8 százalékkal nőtt.
A Kína és az Európai Unió közötti kereskedelem a múlt hónapban 5 százalékkal bővült, míg a kelet-ázsiai ország második legnagyobb partnerével, az Egyesült Államokkal 10 százalékkal nagyobb forgalmat bonyolított, mint egy évvel korábban.

Az ASEAN (Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége) tagországaival 13,1 százalékkal nőtt a forgalom, míg Japánnal 6,1 százalékkal csökkent.

A teljes exporton belül az elektronikai és gépipari termékek kivitele 4 százalékkal emelkedett éves bázison, arányuk a teljes kivitelen belül meghaladta az 55 százalékot.
Szakemberek szerint a világ második legnagyobb gazdaságának látványos megtorpanása után, a magára találás jeleivel, a helyzet némi derűlátásra ad okot. Ez a térségbeli tőzsdék mutatóin máris meglátszott. A hírek hatására a londoni fémtőzsdén a réz ára is két hónap legmagasabbjára ugrott, a Brent olaj ára 108 dollárra nőtt négy nap csökkenése után.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.02
London kimondta, amit Európa nagy része még csak sejt: a városi közlekedést ember már nem tudja....
2026.02.02
Mosonmagyaróvár térségében forgalmi akadály van - írja a Katasztrófavédelem. ..
2026.02.02
Az idei Tokiói Autószalon egyik legmeglepőbb és legtöbb figyelmet érdemlő autója egy második....
2026.02.02
A Mazda örömmel jelenti be, hogy a Mazda6e bekerült az öt döntős közé a rangos 2026 World Car....
2026.02.02
A Toyota tavaly továbbra is a világ legnagyobb autógyártója maradt, itthon pedig ugyancsak....
2026.02.02
A Trans-Sped a hosszú távú stratégiai céljainak támogatása és a működési hatékonyság érdekében....
2026.02.02
Nézze meg a videót! ..
2026.02.02
Az érintett gazdasági szereplők és szakmai szervezetek részéről kiemelkedő nemzetközi és hazai....
2026.02.02
A téli közlekedés veszélyei nem kizárólag a hóhoz és a jéghez köthetőek. Bár az elmúlt időszakban a....
2026.02.02
Mindig szerettem a GTI-t, vonzott egyszerűsége, finomsága, okossága és érzékenysége. Az Év Magyar....