EU vám

Ezzel az intézkedéssel romba dönthetik az olasz és a német autóipart

2024.09.05.

Kereskedelmi háború kitörése fenyeget.

 

Kína várja az Európai Unió döntését az elektromos autókra kivetett új vámokról, de már mérlegeli az ellenintézkedéseket. Például a nagy európai benzinüzemű autók tarifáinak emelését. Mi áll ennek hátterében?

Az Európai Unió azt tervezi, hogy jelentősen megemeli az ázsiai országból származó elektromos autók behozatalára vonatkozó vámokat, a nem európai ipari dömping leküzdése érdekében. Ezek a vámok elérhetik a 46,3% -ot. Peking nem marad tétlen és fontolóra veszi a lehetséges ellenintézkedéseket, beleértve, hogy a kínai kormány megvitatja a helyi gyártókkal az Európából behozott luxus benzines autók vámjainak emelését.

Ez a kezdeményezés, amelyet a kínai Kereskedelmi Minisztérium megerősített, kereskedelmi háborút indíthat el Európa és Kína között, olyan országokat sújtva, mint Olaszország és Németország, amelyek luxusautó-márkáikról ismertek. A Ferrari, a Lamborghini, a Maserati, a Porsche, a BMW és a Mercedes súlyos veszteségeket szenvedhetnek, tekintve, hogy ezeknek a márkáknak az export kikötője Kína, az innen származó bevétel elérte az 1 milliárd eurót 2023-ban.

Az Európai Bizottság szeptemberig gyűjti össze az új vámok által érintett kínai autógyártók észrevételeit. Ezt követően a végleges javaslatot benyújtják a tagállamoknak, amelyeknek kötelező minősített többséggel kell jóváhagyniuk vagy elutasítaniuk azt. A végső döntés október végén, november elején várható.

Forrás: autoappassionati.it

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.13
A januárban tapasztalt, közel másfél évtizedes rekordokat döntögető havazás után a február már a....
2026.02.13
A kilencvenéves szakmai múltra visszatekintő Consumer Reports ismét elkészítette átfogó, éves....
2026.02.13
A gumiabroncsok és fenntartható mobilitási megoldások globális vezetője, a Bridgestone tovább....
2026.02.13
A nagy felbontású TFT kijelzők ma már mindennaposak a motorkerékpárokon, és egyre nagyobbak lesznek....
2026.02.12
A Ferrarit vezető Charles Leclerc autózta a leggyorsabb köridőt a bahreini Szahírban csütörtökön, a....
2026.02.12
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő (GOR-CAR) ..
2026.02.12
Új vezetői struktúrával folytatja működését a BYD Magyarország; a vállalat regionális....
2026.02.12
Nem kellenek az újabb gyárak. ..
2026.02.12
Egy baleset és egy lerobbant teherautó miatt alakult ki két nagy dugó az M1-ás körgyűrűn – írta az....
2026.02.12
Stílusos kialakításával és kompakt külső méreteivel a Mercedes-Benz Marco Polo a tökéletes....