rendőrség

Folytatódnak a „Finn módszeres” ellenőrzések

2017.02.19.

A rendőrök ezúttal Hajdúböszörményben ellenőrizték a járművezetőket a ,,Finn módszer” segítségével.

A Hajdúböszörményi Rendőrkapitányság munkatársai a közlekedési balesetek megelőzése és az ittas vezetés visszaszorítása érdekében akciót szerveztek 2017. február 17-én, amely során 350 gépjárművezetőt ellenőriztek. A rendőrök kiemelt figyelmet fordítottak a szeszesital, valamint a vezetési képességre hátrányosan ható szerek befolyása alatt álló sofőrök kiszűrésére. A módszer lényege, hogy egy előre kiválasztott helyszínen több rendőr bevonásával, egyidejűleg, nagyon rövid idő alatt történik meg több gépjárművezető ellenőrzése.

Amennyiben a jármű vezetője nem ittas, úgy azonnal tovább haladhat, míg pozitív eredmény esetén az érintetteket félreállítják és velük szemben eljárás veszi kezdetét.

Az ellenőrzések során nem jelzett pozitív értéket az alkoholszonda. Egyéb szabálysértések miatt 10 gépjárművezetővel szemben helyszíni, míg egy gépjárművezetővel szemben közigazgatási bírságot szabtak ki, valamint a helyszínen két forgalmi engedélyt vettek el a rendőrök. A megyében a következő hetekben is várhatóak hasonló ellenőrzések.

A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy aki ittasan vagy kábítószer hatása alatt járművet vezet, elfogadhatatlan kockázatot vállal és mások életét is veszélyezteti!

Forrás: police.hu

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.28
Szigorúbb büntetések léptek életbe a közlekedésben szerdától Bosznia-Hercegovinában; az új....
2026.05.28
Az Óbudai autóbuszgarázsban rendez nyílt napot a BKV szombaton a gyermeknaphoz kapcsolódva: egyebek....
2026.05.28
Reggeli összeállítás a közúti közlekedés biztonságát, folyamatosságát befolyásoló eseményekről az....
2026.05.28
Nem is az az ijesztő, hogy már meg is kezdték az XPeng robotaxik gyártását, hanem az, hogy ehhez....
2026.05.27
Az újságcikk bemutatja Párizs autós életét az 1920-as években. A városban csak  taxiból 12 ezer....
2026.05.27
Az Európai Unióban éves összevetésben 4,2 százalékkal, 3,794 millióra nőtt az új autók eladása az....
2026.05.27
Egy újabb kínai gyártó cápázna rá egy nagymúltú autógyár egykori európai gyártósorára. ..
2026.05.27
A világ legnagyobb darabszámban eladott autótípusa (túl az 55,5 millión), a Corolla idén ünnepli a....
2026.05.27
Hamarosan nem csak a Leapmotor lesz az egyetlen kínai márka a Stellantis portfóliójában, hanem a....
2026.05.27
Nem tankönyvszerű feladatokat, hanem olyan valós gyártási és fejlesztési problémákat kellett....