Ford
A biztonsági övbe épített légzsák szélesebb körű elterjedésével más területeken – például a katonai járművekben, a repülőgépeken vagy a hajókon – is magasabb szintűvé válhat az utasvédelem. A Ford az autóiparban elsőként, 2010-ben vezette be a biztonsági övbe épített légzsákot egy sorozatgyártású modellben, s a technológia azóta egyre több Ford és Lincoln jármű felszereltségi listáján jelenik meg.
A Ford más vállalatok és iparágak számára is felkínálja szabadalmaztatott biztonsági övbe épített légzsák technológiáját – még a konkurens autógyáraknak is. A licenc kiterjesztésének eredményeként szélesebb körben is elterjedhet a biztonsági övbe épített légzsák, így más autógyárak is magasabb szintre emelhetik az utasbiztonságot. A technológia egyéb közlekedési ágazatokban is alkalmazható, így jó szolgálatot tehet a katonai járművekben, az utasokat szállító repülőgépekben és helikopterekben, sőt a vízi közlekedésben is.
- A Ford hosszú távú elkötelezettsége a technológia demokratikus megosztására túlmutat saját ügyfeleinken – hangsúlyozza Bill Coughlin, a Ford Global Technologies elnök-vezérigazgatója. „A biztonsági övbe épített légzsák széles körű elterjedése jelentősen javíthatná a közlekedés biztonságát, és mérsékelhetné a sérülések mértékét – különösen a gyermekek és az idősebb emberek körében.”
A mindennapok során a biztonsági övbe épített légzsák ugyanúgy használható, mint a hagyományos biztonsági övek. Egy baleset során az öv az utas törzsén és vállán felfúvódva ötször nagyobb területen oszlatja szét a becsapódás erejét, megvédve az utas mellkasát a túlterheléstől, és mérsékelve a fej és a nyak előrebukását. A biztonsági övbe épített légzsák jelenleg a Ford Explorer, Flex, Fusion és a hamarosan érkező 2015-ös F-150 modellekhez, valamint Lincoln MKT és MKZ típusokhoz rendelhető meg (minden esetben a második üléssor külső üléseihez).
A Ford több, a biztonsági övbe épített légzsákra vonatkozó szabadalmat is megvásárolt a United Technologies Corp. vállalattól, hogy ezzel is elősegítse a technológia szélesebb körű meghonosítását. Mindebben segítséget nyújtott az AutoHarvest Alapítvány is: a nonprofit szervezet célja, hogy a feltalálók és az üzleti élet szereplői számára eddig példátlan mérvű hozzáférést biztosítson az új technológiák alkalmazásához.
- Annak reményében alapítottuk meg az AutoHarvestet, hogy az ilyen jellegű technológiák megosztása és közkinccsé tétele elősegíti a társadalom szolgálatát - fogalmaz David E. Cole, az AutoHarvest társalapítója és igazgatótanácsi elnöke. „Örömünkre szolgál, hogy e biztonsági technológia szélesebb körű elterjesztésében mi is szerepet vállalhatunk.”
További információ: http://autoharvest.org.