felüljáró

Hamarosan kezdődik a Flórián téri felüljárók felújítása

2025.01.25.

A felújítás első ütemében ideiglenesen kétirányú lesz az északi felüljáró, ahol irányonként egy-egy sávon haladhat majd a forgalom.

Néhány hét múlva indul a Flórián téri felüljárók felújítása, amely a szerkezet műszaki állapota miatt vált szükségszerűvé. A kivitelező február 14-én, pénteken átveszi a munkaterületet, majd március 1-jén, szombat hajnalban – az első ütemben, tervezetten őszig – lezárja a déli hidat, amelyen jelenleg Pest irányába tart a gépjárműforgalom. A felújítás első ütemében ideiglenesen kétirányú lesz az északi felüljáró, ahol irányonként egy-egy sávon haladhat a forgalom. A Szentendrei út felől az Árpád híd, illetve Pest felé haladóknak új kétsávos forduló létesül a Pacsirtamező utcában segítségképp. A korszerűsítési munkák jelentős forgalmi változásokkal és ideiglenes korlátozásokkal járnak, amelyekről a BKK részletes tájékoztatást ad, egyúttal kéri az arra közlekedőket, hogy ha lehetőségük van rá, a közösségi közlekedést vegyék igénybe.

Elkerülhetetlenné vált, és nem tűrt halasztást a több mint negyvenéves Flórián téri felüljárók felújítása. Műszaki állapotuk jelentősen romlott: a szennyeződések és a nedvesség megviselték, a szerkezet a pillérek környezetében átázik, ez a betonacélok rozsdásodását és a betonfelületek tönkremenetelét okozza.

A felújítás várhatóan 2026 tavaszáig tart, és elengedhetetlen ahhoz, hogy a főváros és az agglomeráció közlekedésében jelentős szerepet betöltő felüljárókat további évtizedekig lehessen biztonságosan használni.

A Flórián téri felüljárókon külön-külön dolgozik majd a kivitelező, tehát az egyiket mindig fenntartja a közúti forgalomnak, a munkák ezért két ütemben zajlanak. A kivitelező február 14-én, pénteken átveszi a munkaterületet, majd hozzálát az előkészítő munkákhoz – ezzel elkezdődik a Szentendrei utat és az Árpád hidat összekötő, két hídból álló szerkezet teljes körű korszerűsítése, amely elengedhetetlen Budapest közúti működőképességének fenntarthatóságához. Az előkészítő munkák a felüljárók alatti csomópontban ideiglenes sávszűkítéssel, csúcsidőn kívül kisebb forgalomkorlátozással, esetleg lezárással járnak. A BKK kéri a környéken járókat, hogy fokozott figyelemmel közlekedjenek.

A tényleges kivitelezési munkák két héttel később kezdődnek: a felüljáró-felújítás első üteme március 1-jén, szombat hajnaltól esedékes, amikor a kivitelező lezárja a déli hidat (ahol jelenleg Pest felé tart a gépjárműforgalom), miközben az ideiglenesen kétirányú északin irányonként egy-egy sávon haladhat a forgalom. A Szentendrei út felől az Árpád híd, illetve Pest irányába haladók segítésére új kétsávos forduló létesül a Pacsirtamező utcában.

Az ősszel kezdődő második ütemben az északi híd lesz lezárva, a megújult délin a megszokott módon haladhat a forgalom a Szentendrei útról Pest irányába, Szentendre felé pedig alul, a csomópontban jobbra kanyarodva lehet haladni.

Közlekedési változások a felújítás alatt

A tervezetten 2026 tavaszáig tartó rekonstrukció szükségszerűen forgalomkorlátozásokkal, illetve változásokkal jár, ezért minden arra közlekedőnek hosszabb menetidőre kell számítania. A BKK beruházóként és közlekedésszervezőként mindent megtesz, hogy az arra közlekedők igényeit a lehető legjobban kiszolgálja, egyúttal biztosítsa a munkavégzéshez szükséges területet. A BKK a felújítás idejére az 1-es villamos sűrítését tervezi, továbbá a H5-ös HÉV, valamint a Rákos–Solymár–Pilisvörösvár vasúti járat sűrítését kezdeményezte és egyezteti a MÁV-csoporttal.

A felújításhoz kapcsolódó lezárások és terelések részleteiről a folyamatosan frissülő florianter.hu oldalon lehet tájékozódni, illetve a BKK Info a szokásos csatornáin minden nap megosztja az aktuális tudnivalókat.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

Forrás: 
BKK

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.10
Halálosan láthatatlan: Az ÖAMTC – Osztrák Autóklub -  riasztást adott ki a silány minőségű....
2025.02.10
A Széchenyi István Egyetem meghatározó szereplője az élenjáró járműipari technológiák....
2025.02.10
Michael Breme, igazgatóságunk elnöke és Achim Grewe, vállalatunk pénzügy, IT, beszerzés, compliance....
2025.02.10
Egyre többször és egyre nagyobb mennyiségben érik el Magyarországot is a Szaharából induló....
2025.02.10
Nem csak nálunk, Ausztriában is lopják a közlekedési táblákat.   ..
2025.02.09
A japán gyártó elektrifikált hajtásláncos autóinak értékesítése 23,2 százalékkal nőtt világszerte,....
2025.02.09
A Kia legkelendőbb autója a K4 volt januárban.  ..
2025.02.09
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Erzsi néni a grátisz tolatásjelző az....
2025.02.09
Először látható igazi fotókon a Vanwall első modernkori utcai autója, ami történetesen egy....
2025.02.09
Az Ariya NISMO nagyobb teljesítményt és feszesebb kormányozhatóságot kínál. ..