tramtrain

Három éve indult el Szeged és Hódmezővásárhely között a TramTrain

2024.11.29.

Három éve indult el a Szeged és Hódmezővásárhely között közlekedő TramTrain. A Magyarországon egyedülálló közlekedési módot, a vasútvillamost rögtön az indulását követően megkedvelték utasok, népszerűsége azóta is töretlen – közölte a MÁV-START pénteken az MTI-vel.

Azt írták: az utazásszámok folyamatos emelkedést mutatnak, egy átlagos munkanapon mintegy 4600 utazáshoz választják a vasútvillamosokat. A TramTrain 2021. november 29-én kezdte meg utasforgalmi próbaüzemét, az elmúlt három évben több mint 2,6 millió kilométert tettek meg. (Az indulásról itt írt portálunk.)

Közölték: a járatok megbízható, kimagasló menetrendszerűséggel közlekedtek az elmúlt három évben, az átlagos menetrendszerűségük több mint 94 százalék volt, amely azt jelenti, hogy száz járatból 98 pontosan közlekedett, pontosságuk 98,5 százalékos, amely nyugat-európai vasútvonalakhoz hasonlítva is nagyon jó eredmény.

A félóránként – csúcsidőben húszpercenként, hétvégenként órás ütemben pedig éjjel is – közlekedő vasútvillamos-rendszer működését mintegy száz munkatárssal biztosítja a MÁV-csoport személyszállító vállalata.

A vasútvillamos 69 alkalommal ütközött közúti járművel, Szeged területén 47, Hódmezővásárhelyen 22 baleset történt.

Az ország- és vármegyebérlet tavaly májusi bevezetése óta a vasútvillamosokon az országbérletekkel és a Csongrád-Csanád vármegyei bérletekkel is lehet utazni. Az ország- és vármegyebérletekkel kombinálhatóan válthatók szegedi helyi bérletek, valamint a 24 és 72 órás szegedi helyi közlekedéssel is kombinálhatók a TramTrain-jegyek – írták.

Fotók: facebook.com/mavstarthungary

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.15
A magyar fővárosban éves szinten öt órával álltak többet a dugóban az autósok 2025-ben, mint egy....
2026.02.15
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok....
2026.02.15
Két autó ütközött össze szombat este a 77-es úton Veszprém és Nemesvámos között - közölte honlapján....
2026.02.15
„All I ever wanted was a black Grand National” – énekelte tavaly egy emberként a világ, idén....
2026.02.14
Az egyik jármű felborult az ütközés következtében – jelentette az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.02.14
Nem kell nagyon keresni, mert minden férfi mögött ott egy NŐ, csupa nagybetűvel, mert megérdemli. ..
2026.02.14
A nyílt napra ellátogató gyerekek kipróbálhatják Széchenyihegy állomás vasúti berendezéseit. ..
2026.02.14
Minden sajtó értesülés szerint ígéretesen hatékony és modern lesz a BMW első Neue Klasse modellje,....
2026.02.14
A Budapesti Közlekedési Központ az elmúlt hetekben tapasztalt extrém időjárási körülményekre....
2026.02.14
A T03 mini villanyautó és a C10 D kategóriás szabadidő-autó után a Stellantis-csoporttal....