közlekedésbiztonság

Hétezer autós készülhet arra, hogy hamarosan levelet kap bírságról

2026.04.19.

24 óra alatt több mint hétezer sebességtúllépőt mértek be a rendőrök – írta az ORFK Kommunikációs Szolgálata.

Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata, a ROADPOL kezdeményezéséhez csatlakozva 2026. április 15-én 6 órától 24 órás sebességellenőrzést tartott a rendőrség. A lakosság aktív részvételének köszönhetően számos mérési helyszínre érkezett javaslat, amelyek közül a helyi adottságokat, valamint a közlekedésrendészeti elemzőmunka eredményeit figyelembe véve jelölték ki a mérések helyszíneit.

Az akció ideje alatt 392 503 járművet ellenőriztek, közülük 7 391 sofőr lépte túl a megengedett legnagyobb sebességet.

Az adatok alapján a legtöbb autós betartja a szabályokat, de még mindig vannak, akik túl gyorsan vezetnek. Ezzel nemcsak saját magukat, hanem másokat is veszélybe sodornak, ezért a jövőben is szükség lesz hasonló ellenőrzésekre.

A gyorshajtás a közlekedési balesetek egyik leggyakoribb oka. A rendőrség arra kéri a járművezetőket, hogy mindig tartsák be a sebességhatárokat.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 
RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.17
Heves esőzések idején megnő az esélye a vízen futásnak, amikor az autó gumiabroncsai felúsznak a....
2026.05.17
A BYD kínai autómárka robbanásszerű növekedést produkált az elmúlt időszakban Európában,....
2026.05.17
A BYD után Kína második legnagyobb autógyártója, a Geely jelenleg szélesebb körű tárgyalásokat....
2026.05.17
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 05. 17.....
2026.05.17
Tavaly júliusban a The Blue Oval bemutatta a vadonatúj, kifejezetten Kínára tervezett Ford Bronco....
2026.05.16
15 milliónál több közönségszavazat a döntősökre. ..
2026.05.16
Az FIA elárulta, mikor véget érhet véget a hibrid korszak, és mikor térnek vissza a könnyebb és....
2026.05.16
Ha az új törvény július 1-jén hatályba lép, az amerikai rendőrök hamarosan bírságokat szabhatnak ki....
2026.05.16
A Magyar Elektromobilitási és Technológiai Egyesület a fővárosi rendelet módosítását javasolja. ..
2026.05.16
A brit királyi család autóit emlegetve a legtöbbeknek nem modern SUV-ok vagy elektromos modellek....