tuning

Japán tuningcégek vették kezelésbe az új Toyota Camryt

2017.06.27.

A Toyota két házi tuningcége, a TRD és a Modellista merész optikai csomagot álmodott az új Camrynek. Komoly munkát végeztek.

Ha Európában egyelőre nem is kapható a nyolcadik generációs Toyota Camry, vitathatatlanul ez a márka globális zászlóshajója, amelyet Japántól Ausztrálián át Észak-Amerikáig forgalmaznak. A modellek között minimális az eltérés az egyes piacokon – ám csak addig, amíg kezelésbe nem veszi a szedánt a Toyota két házi tuningcége: a TRD és a Modellista. Két olyan japán tuningcégről van szó, amely a Toyota-csoport berkein belül tevékenykedve hoz ki villámgyorsan és kiváló minőségben olyan vakmerő, ugyanakkor harmonikus optikai csomagokat, amelyek még a dizájn-forradalmat hirdető Toyota újkeletű merészségén is túlmutatnak.

A TRD nappali fényekkel integrált első kötényre, sötétített hűtőmaszkra és nagy átmérőjű, öt duplaküllős keréktárcsára alapozta saját Camry-kollekcióját, egyértelműen a sportos hangvételt részesítve előnyben. A harciasság általában a Modellistától sem áll távol, most mégis az elegáns irányt választották: finom rajzolatú első lökhárító és osztott küllős könnyűfém kerekek adják meg az alaphangot a méretes szedánnak. A pontot az i-re a kéttónusú karosszériafényezés teszi fel; a kontrasztos színű tetőlemez modern és kifinomult megoldás.

Szokatlanul hiteles egyébként a TRD sportos átalakítása: az új generációs Camry alapjaira éppen ők, a Toyota Racing Development épített olyan ütőképesnek ígérkező versenyautót, amely a NASCAR bajnokságban szállhat versenybe az újabb győzelemért. Ez még akkor is hitelessé teszi a családi szedán dinamizmusát, ha nyilvánvaló: a NASCAR versenyautók csak megjelenésükben idézik azokat a limuzinokat, amelyektől sziluettjüket és nevüket kölcsönzik.

A Toyota új, TNGA platformra épülő modelljéből évente akár több mint 400 ezer példány talál gazdára csak az Egyesült Államokban; ezzel tavaly az abszolút legnépszerűbb személygépkocsi volt az USA-ban.

A nyolcadik generációs Camry 3.5 V6, illetve soros négyhengeres, 2.5 literes benzinmotorokkal kapható. Az utóbbi önmagában vagy hibrid hajtáslánc elemeként jut szerephez, és kiemelkedően kedvező, akár 41 százalékos hatásfokkal büszkélkedhet. Szintén a Camry újdonsága az az infotainment rendszer, amely a világon elsőként alkalmazza a fél évtizedes fejlesztőmunka és több mint száz vállalat együttműködése nyomán létrehozott autóipari Linux operációs rendszert.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.01
Az a sofőr, aki lakott területen 50 helyett 122 km/órával száguldott, 312.000 forint bírságra....
2026.06.30
A legtöbb autós még nem hallott a zónás architektúráról, pedig a szakértők szerint ez lehet az....
2026.06.30
A Neue Klasse formanyelv szerint rajzolták meg a nagy SUV-ot, amelynek villanyos kivitele, az iX5....
2026.06.30
Gyorsan észlelte és kihasználta az EU által hagyott kiskaput a legtöbb kínai gyártó. Most az olcsó....
2026.06.30
Így profitál egymásból az AUDI AG logisztikai részlege és a Formula–1 projekt: Dieter Braun, az....
2026.06.30
Az Audi Hungaria a mai napon rendezte meg a „Tanulóink az élvonalban – Beste Auszubildende 2026”....
2026.06.30
Még tart a szupergazdagok lendülete, úgy veszik a luxusautókat a magyarok, mintha nem lenne holnap....
2026.06.30
A Toyota Yaris sofőrje túl nagyot rántott a kormányon, ezért elvesztette az uralmát a járműve....
2026.06.30
Bár a globális autóipar 2025-ben még négy százalékkal bővült, az idén a költségnyomás, a....
2026.06.30
Az országos tisztifőorvos a tartós és fokozódó hőség miatt június 27-én éjféltől hőségriasztást....