szabálysértés

Jelentősen emelkednek a közlekedési bírságok Magyarországon

2024.07.10.

Egyes szabálytalanságokért akár kétszer annyit is fizethetnek a járművezetők, mint korábban.

Korábban a helyszínen 13 ezer forintot kellett fizetnie annak, akit rajtakaptak kézben lévő telefonnal, telefonálás közben – a Magyar Közlönyben megjelent szabályozás szerint ez a jövőben már 26 ezer forintba fog kerülni, míg ha nem a helyszínen akar fizetni a vétkes, akkor az eddigi 26 ezer forint helyett 52 ezer forintot kell majd a költségvetésbe befizetnie. Ugyanennyit kell fizetnie annak is, aki nem ad elsőbbséget a járókelőknek egy gyalogátkelőhelyen, megszegi az előzésre vagy az elsőbbségadásra vonatkozó szabályokat.

A Magyar Közlöny mellékletében (4965. oldal) tételről tételre végigveszik a szabálysértési tételeket és az azokért kiszabható helyszíni és eljárásban megszabott bírság összegét.

Érdemes tudni, hogy a helyszíni bírság mindig jóval olcsóbb, a legtöbbet pedig annak kell fizetnie, aki jogosulatlanul várakozik egy mozgáskorlátozottak számára kijelölt várakozóhelyen. A helyszínen ezért 65 ezer forintra (előzőleg is ennyi volt), eljárásban pedig 156 ezer forintra büntetnek (a korábbi 130 ezer forint helyett).

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.09
Tragikus kimenetelű közlekedési baleset történt csütörtökre virradó éjszaka a D1-es autópályán....
2026.05.09
A Chevrolet néhány évvel ezelőtt végleg búcsút intett a Sonicként ismert kompakt modellnek,....
2026.05.09
Május 18-21. között rendezik meg az Európai Bizottság, a Magyar Közút és nemzetközi szervezetek....
2026.05.09
A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 205,1....
2026.05.09
A Toyota francia pilótája a Hyundai francia pilótájától vette át a vezetést délután, miután az....
2026.05.09
A túraautó-világsorozat, hivatalos nevén a FIA TCR World Tour új idényét május 9-től kizárólag a....
2026.05.09
Nyolc személykocsi karambolozott az M7-es autópálya 58-as kilométerénél, Székesfehérvár térségében....
2026.05.09
Az Európai Bizottság előzetes adatai szerint 2025-ben 3 százalékkal csökkent a halálos közúti....
2026.05.09
Van, akik megelégszenek a középső fokkal, mert azt könnyebb elérni. Van, akik ágaskodnak, de nem....
2026.05.09
A Porsche Hungaria folyamatosan figyelemmel kíséri a gazdasági és pénzügyi környezet alakulását....