használtautó vásárlás

Készpénzért vásárolnak legtöbben használt autót hazánkban

2014.12.17.

Július és szeptember között az idei év legjobb negyedévét teljesítette a használt autó piac: 127.543 gépkocsit írtak át ebben az időszakban - derül ki a Datahouse adataiból. Háromnegyed év alatt így 366.094 kocsi cserélt gazdát, ami 11,2 százalékkal több a tavalyi év hasonló időszakához képest.

Továbbra is a használt autó jelenti a megoldást a hazai vásárlók számára, ha gépkocsit keresnek, így a harmadik negyedév során is nőt a hasznát autó piac. A félévihez hasonlóan háromnegyed év után is 11,2 százalékos növekedésről számolhatunk be e területen, szeptember végéig 366.094 négykerekű esetében regisztráltak átírást. A megvásárolt kocsik 65 százaléka 10 évnél idősebb, 23 százaléka 6-9 év között közötti volt s csak  12 százalékban esett 5 évnél fiatalabb autóra a választás.

"A tapasztalataink azt mutatják, hogy tíz vásárlóból kilenc továbbra is készpénzért vásárol autót, s egyelőre nem nyitottak a hitelmegoldásokra. Ennek is köszönhető, hogy a nagy átlag inkább az öregebb, ámde egyben, "kp-ban" kifizethető gépkocsikat preferálja. Pedig érdemes körülnézni a piacon, hiszen sok jó hitelajánlat várja a vevőket, ráadásul ezek már kizárólag forint alapúak, így nagy kockázatot sem kell vállalnunk a felvételkor. Ráadásul banki segítséggel jobb állapotú, biztonságosabb s kevésbé környezetszennyező autóval járhatunk, ami fontos szempont kéne legyen a vásárlásoknál - mondta el Frank György, a Das WeltAuto márkaigazgatója. "Mielőtt belevágnánk, érdemes azért jól körüljárni az ajánlatot, s válasszunk olyan lehetőséget, ahol fix törlesztő részletet kínálnak számunkra, hiszen így 3-5 évvel később sem érhet minket kellemetlen meglepetés a növekvő törlesztés miatt" - tette hozzá.

Az első kilenc hónap során alsó-középkategóriás kocsikat vásároltak legtöbben használtan 117.025 autó), kisautókból 98.688-at, felső-középkategóriás autóból pedig 56.384-et írtak át. A márkák rangsorában az Opel zárta az élen ebben az időszakban (51.862 autó), másodikként a Suzuki végzett 38.028 autóval, míg a dobogó harmadik fokára a Volkswagen léphetett 35.617 gépjárművel. A magasabb kategóriát képviselő márkák közül a BMW 9. (15.051 autó), a Mercedes 11. (12.774 autó), az Audi pedig 12. helyen áll (12.380 autó) háromnegyed év után. Szeptember végéig idén 27.610 Opel Astrát, 24.465 Suzuki Swiftet s 11.022 Volkswagen Golfot vásároltak, így ez a trió vezeti a típusok sorrendjét. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.19
Az a sofőr, aki 60 kilométer/óra helyett 137-el közlekedett, 210 ezer forintos bírságra számíthat. ..
2026.08.18
Minél inkább guruló számítógéppé válik az autó, annál nagyobb célpontot kínál a kibertámadásoknak.....
2026.08.18
A nyaralások, a hétvégi kirándulások és a szabadtéri programok gyakran nagyobb tárolókapacitást,....
2026.08.18
Három különböző részre bontja kínálatát a Renault hamarosan, és ezek között egy szeletet kapnak a....
2026.08.18
Elrendelte a Miskolci Járásbíróság az M3 autópályán balesetet szenvedő lengyel busz sofőrjének....
2026.08.18
A fogászati rendelők kevés parkolóhelyét gyakran idegen autók foglalják el, miközben a betegek a....
2026.08.18
A rendőrség úgy látja, hiába hoznak számos biztonsági intézkedést és végeznek közúti ellenőrzéseket....
2026.08.18
93 éves korában elhunyt Hirosi Okuda, aki elnök-vezérigazgatóként átkormányozta a Toyotát a XXI.....
2026.08.18
Tavaly csaknem 1,89 millió kizárólag akkumulátorral működő új elektromos személygépkocsik....
2026.08.18
A 4iG leányvállalata átutalta a vételi ajánlatra felkínált Rába-papírok ellenértékét - közölte a....